Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada z projektów społecznych. Powstała w 2014 roku, by dać każdemu młodemu człowiekowi możliwość tworzenia własnych projektów społecznych i nabywania kompetencji przyszłości, takich jak: współpraca, komunikacja czy przywództwo. Olimpiada polega na współpracy uczestników poprzez platformę internetową www.zwolnienizteorii.pl, opartą o nowoczesną metodę nauczania polegającą na tym, że robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się praktyczne, kompetencje potrzebne w życiu zawodowym. Organizatorem Zwolnionych z Teorii jest fundacja Social Wolves.
Zdobywanie kompetencji
Ambasadorzy olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”, która skierowana jest do uczniów szkół średnich właśnie wyruszyli w dwutygodniową trasę po całej Polsce. Pokazują uczniom opierając sie na własnym doświadczeniu, jak działać społecznie i zachęcają młodych ludzi do działania: zebrania grupy znajomych, znalezienia problemu społecznego w ich otoczeniu i rozwiązania go według własnego planu. W tym roku „Zwolnieni z Teorii” odwiedzą prawie dwa razy więcej miast niż w zeszłym roku.
– We współczesnym świecie zawody zmieniają się w szalonym tempie, co powoduje zakłopotanie młodzieży, ale też rodziców i opiekunów, jaką ścieżkę obrać. Ogromnym plusem prowadzenia własnego projektu społecznego jest zdobywanie tych kompetencji, które na pewno się nie zmienią w przyszłości, co więcej będą wysoko cenione przez pracodawców – mówi Paula Bruszewska,
prezes Fundacji Social Wolves, organizatora olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.
Zbierz zespół i działaj!
Aby wziąć udział w olimpiadzie wystarczy zebrać co najmniej 2-osobowy zespół i zalogować się na platformie www.zwolnienizteorii.pl, która jest pomocnym narzędziem w prowadzeniu własnego projektu na większą skalę. Oprócz sposobu na komunikację z zespołem oraz przydzielonym mentorem, platforma oferuje także szkolenia kompetencyjne. Każdy finalista olimpiady otrzyma międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętność zarządzania projektami, który ceniony jest przez pracodawców.
Walka o nagrodę „Złotego Wilka”
Dotychczas z platformy skorzystało 42 000 młodych ludzi. W sumie zrealizowali 1500 inicjatyw, które pozytywnie wpłynęły na środowisko czy zwierzęta, a także na życie aż 11 milionów Polaków m.in. seniorów, migrantów i nastolatków.
Organizatorzy podkreślają, że „Zwolnieni z Teorii” to także nauka zdrowej rywalizacji w samej olimpiadzie, ponieważ najlepsze projekty powalczą podczas gali finałowej pod koniec roku szkolnego o nagrodę „Złotego Wilka”, którą wręczą najwyższe władze państwowe.
Napisz komentarz
Komentarze