czwartek, 26 grudnia 2024 21:39
Reklama
Reklama

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości

Setna rocznica odzyskania niepodległości jest jedyną w swoim rodzaju okazją do wspólnego przeżywania i okazywania radości z życia w niepodległym państwie. W całym kraju realizowane są projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne czy wydawnicze, poświęcone jubileuszowi odzyskania niepodległości. Sprawdźcie, jakie wydarzenia zorganizowane zostaną w powiecie starogardzkim.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. 
Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. 

Wolność po 123 latach zaborów 
W następstwie działań zaborców w latach 1772, 1793 i 1795 Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie Europy. Jednak dla Narodu Polskiego własne, suwerenne państwo było wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelaną w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym, oraz na polach bitewnych I wojny światowej.
Historia odzyskania niepodległości to w równym stopniu codzienny trud rodaków zamieszkałych na terenach byłej Rzeczypospolitej, jak i na emigracji, podejmowany w celu zachowania polskości, rozwijania kultury i budowania polskiej myśli politycznej. Bohaterowie tamtego okresu, mimo szykan, aresztowań, wywózek i represji ze strony zaborców, byli w stanie uchronić i rozwinąć narodową tożsamość, a następnie przekazać ją następnym pokoleniom, żyjącym już w odrodzonej Polsce. 
Marzenia o wolności spełniły się wraz z klęską wszystkich trzech zaborców i zakończeniem I wojny światowej, w wyniku której Polska odzyskała niepodległość. Odbudowa państwowości, po 123 latach zaborów, była procesem złożonym. 10 listopada 1918 roku powrócił do Warszawy, zwolniony z więzienia w Magdeburgu, Józef Piłsudski. 11 listopada 1918 roku podpisano zawieszenie broni na froncie zachodnim. Dekretem z tego samego dnia Rada Regencyjna oddała Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo nad wojskiem, a 14 listopada 1918 roku rozwiązała się, przekazując całą władzę nad tworzącym się państwem Józefowi Piłsudskiemu. 
 

Narodowe Święto Niepodległości 
Dzień 11 listopada ustanowiony został uroczystym Świętem Niepodległości na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. o Święcie Niepodległości. Święto to zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r., a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.
- Jestem głęboko przekonany, że stulecie odzyskania niepodległości to sprawa bliska sercom wszystkich Polaków. Ogromnie zależy mi na tym, aby jubileusz stał się świętem całej polskiej wspólnoty i by każdy z nas, obywateli Rzeczypospolitej, czuł się zaproszony nie tylko do udziału w uroczystościach i innych wydarzeniach rocznicowych, ale przede wszystkim do ich współtworzenia – powiedział prezydent RP Andrzej Duda. 


 

STAROGARD GDAŃSKI 
W Starogardzie Gdańskim główne obchody potrwają dwa dni – 11 i 12 listopada. 
11 listopada o godzinie 10.00 zaplanowano grę miejską organizowaną przez ZHP Starogard Gdański. Osoby chętne powinny zapisywać się od godziny 9.30 w Stanicy Hufca ZHP przy ulicy Hallera 19 B. 
- Trasa biegnie przez charakterystyczne punkty miasta. Gra posiada kody QR, które można odczytać za pomocą aplikacji zainstalowanej w telefonie. Wręczenie nagród dla zwycięzców odbędzie się na Rynku Miejskim około godziny 17.00 – informują organizatorzy.
Na godzinę 15.00 zaplanowano „Marsz ku wolności”. Mieszkańcy zbiorą się na Al. Niepodległości, skąd przejdą na ulice Paderewskiego pod pomnik Niepodległości. 
O godzinie 15.40 odbędą się uroczystości przy pomniku. 
Po zakończeniu uroczystości odbędzie się Msza Św. za ojczyznę na Starogardzkim Rynku. Po mszy wspólne niepodległościowe śpiewanie przy kawie i herbacie. Inicjatorem śpiewania jest Teatr Kuźnia Bracka. 
Warto zabrać ze sobą flagi i barwy narodowe. 
12 listopada o godzinie 16.00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się koncert „Kochamy Polskie Piosenki”. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. 

ZBLEWO
Wójt gminy Artur Herold oraz społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie zapraszają na obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystości odbędą się 9 listopada. 
- Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 17.00 w kościele parafialnym pw. Michała Archanioła w Zblewie. Następnie o godzinie 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się widowisko słowno-muzyczne – przybliżają organizatorzy.  

SKARSZEWY 
W Skarszewach obchody rozpoczną się już 9 listopada i potrwają przez 3 dni. 
W piątek, 9 listopada o godzinie 10.40 odbędzie się „Marsz Radości dla Niepodległej” – parada ulicami miasta (ul. Kopernika, ul. Kościuszki, plac gen. Hallera). 
Następnie o godzinie 11.10 odśpiewany zostanie hymn narodowy. 
W sobotę, 10 listopada o godzinie 17.30 odbędzie się koncert „Z piosenką przez Niepodległość”. Widowisko to zobaczyć będzie można w Skarszewskim Centrum Sportu – wstęp wolny. 
11 listopada uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00 Msza Świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła w Skarszewach. 
Na godzinę 17.00 zaplanowano wernisaż wystawy „Piękna Nasza Niepodległa”, który odbędzie się w Zamku Joannitów. 

BOBOWO 
W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Bobowie odbędzie się niepowtarzalny koncert. 
– Zapraszamy na koncert z okazji 100. odzyskania niepodległości. Wydarzenie to odbędzie się pod hasłem „Wszyscy jesteśmy Polakami”. Widowisko odbędzie się 11 listopada o godzinie 15.00 w siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II w Bobowie przy ulicy Gimnazjalnej 20 – zaprasza dyrektor szkoły. 

CZARNA WODA 
Uroczystości odbędą się również w Publicznej Szkole Podstawowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czarnej Wodzie. 
O godzinie 11.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta za ojczyznę, a następnie o godzinie 12.00 odbędzie się dalsza część uroczystości. 
Mieszkańcy przemaszerują do sali gimnastycznej w PSP, gdzie odbędzie się wielki Quiz o Niepodległej, a także można będzie zobaczyć występy uczniów. 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jan K.śpiewa hymn Polski. 11.11.2018 00:41
Rosja to nasze święte mocarstwo, Rosja to ukochany nasz kraj. Potężna siła woli, wielka chwała Są twoją własnością po wsze czasy!

Jan K. 11.11.2018 09:17
Upss sorry, źle mi się skopiowało :-)))

patriota 10.11.2018 21:00
Ja tu czegoś nie obczajam, jak niby otwierano aleje i rynek to koncerty i zabawy a tu mamy 100 lecie odzyskania niepodległości i wielkie nic? Gdzie jest pis w tym mieście? Już was janki wchłonęli?

On 10.11.2018 18:07
Dla mnie najważniejszą datą w tym stuleciu jest dzień wejścia Polski do Unii Europejskiej i NATO. Duma mnie wtedy rozpiera że jestem Polakiem. Szkoda , że niektórzy ciągną nas znowu do Rosji. To gwałt na Polsce i Polakach. Mam tylko nadzieję , że się to po prostu im nie uda.

R 10.11.2018 17:27
KIM SĄ CI CO TAK SZKALUJĄ WSZYSTKO CO POLSKIE...KULTURĘ KOŚCIÓŁ,HISTORIĘ,TĘSKNIĄ ZA NIEMIECKIM BATEM I BOLSZEWICKIM GWAŁTEM,ZAPOMNIELIŚCIE KTO ROBIŁ Z CIAŁ POLAKÓW MYDŁO DLA SWOICH ŻOŁNIERZY? NIE PAMIĘTACIE JAKIM MIASTEM BYŁ STAROGARD?TERAZ MACIE MIASTO LIDLI I I DEWELOPERA,ORAZ FIRMY PŁACĄCE NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ.DO KOGO MACIE ŻAL...DO RZĄDU,CZY DO TYCH CO RZĄDZĄ TYM MIASTECZKIEM?PRZECIEŻ DO DO WAS WYBÓR NALEŻY.

tt 10.11.2018 16:52
Poskie kobiety podcierają tyłki niemieckim oprawcą a w Polsce bohaterowie żyją w nędzy. Kto wygrał wojnę ? Mam wątpliwości! Taki stary niemiec pewnie wspomina co mówił Hitler i uważa że miał rację!

yy 10.11.2018 17:06
Zazdrośniku, jakbyś miał rozum większy od kury, to byś wiedział na czym polega opieka nad starszymi w Niemczech. I żeby było jasne, nasi najstarsi tez wspominają w Polsce Hitlera - zapewniam, że na różne sposoby. Poza tym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości, a nie zakończenia II wojny

polska sprzątaczka 10.11.2018 17:16
czy to ty , wycieraczko esesmańskich dup , zastanów się , pieniądze tym bardziej śmierdzące , to nie wszystko !!!

obywatel 11.11.2018 18:50
do yy jesteś osoba bez honoru i jak będziesz podcierał pupke staremu niemcowi to pomyśl że jesteś kimś kto był kiedys zmuszony do takich czynów i pewnie obiecał sobie by nigdy nikt nie musiał tego robić a ty robisz to z własnej woli !! Pewnie kasę masz lecz lustra nie bo zobaczyłbyś kim jesteś !!!

aa 10.11.2018 17:19
Wojnę wygrali Rosjanie więc o których bohaterach wojennych , polskich , piszesz?

znawca tematu 12.11.2018 18:20
do aa : Polacy też wygrali wojnę zarówno walczyli na wszystkich frontach ! Fakt że po wojnie dostaliśmy się pod okupację radziecką tak jak pokonane Niemcy w DDR. A ci co jeżdżą starym oprawcą podcierać tyłki to sa ludzie bez honoru dla których liczy sie kasa !!!!

Prawdziwy Patriota 10.11.2018 10:57
Czy Gazeta może napisać gdzie można składać donosy jeśli np. zauważę że u sąsiada 11 i 12tego będzie od rana pracowała ekipa remontowa?

kaczyńzki 10.11.2018 11:29
Pisiorko-kaczy kapuś Prawdziwy idiota

przeciw konfidentom 10.11.2018 13:36
A co ci do tego co będzie robił twój sąsiad? Sobą się zajmij! Swojego życia nie masz?

pracownik spółki 10.11.2018 16:27
za to w soboty,niedziele i święta biznesmenki-s***synki rozbijają się służbowymi autami i płacą słuźbowymi kartami , a póżniej tylko wszystko odliczają !!!!! i to jest przekręt i skandal !!!!!

Prawdziwy Patriota 10.11.2018 17:13
Oczywiście. Na nich też doniosę. A na PiSowskich bonzów z państwowych spółek już nie?

polak 10.11.2018 10:52
kiedy rozliczenie stefana michnika i innych stalinowskich m***ców ? , zbojkotować żydowską gównianą gazetę wyborczą jego brata adama michnika - jąkałę , pijaka i zdrajcę z magdalenki

& 10.11.2018 15:54
tak , najpierw trzeba rozliczyć to guano i ścierwo a potem należy świetować

kermit 10.11.2018 09:01
Czekam na komentarze wszelkiej "władzy" jeśli okaże się iż suweren w swej ogromnej większości potraktował rocznicowe imprezy (wszak to nie święto) z daleka jak gówno na chodniku.

Patriota 10.11.2018 02:44
Ja czytam te popie*****ne komentarze to mi się rzygać chcę. Miliony ludzi traciło życie by Polska była Polską, a tu komentarze typu, lepiej jakby nie było odzyskania niepodległości, kpienie z kościoła itd. Jeśli chodzenie z dumą z orzełkiem na piersi w barwach czerwonych to skrajny nacjonalizm lub jakaś choroba to wypi*****ać do brukseli i razem z gejami, lesbami i transami szurać z flagusiami unii jewropejskiej, LGBT i won z Polski, za którą mój dziadek i babcia stracili życie. Np. W USA 4 lipca miliardy flag dookoła, pochody, fajerwerki jedna wielka duma na ulicy...

Jan 10.11.2018 03:11
Podejrzewam ze twoi dziadkowie w grobie sie przewracaja ja widza ta Polske. Mysle ze nie za taka walczyli. A ty patriota pewnie jestes raz w roku i to tylko z nazwy. Reszte czasu pewnie spedzasz na kombinowaniu jak tu wyrolowac albo dokopac rodakowi

Adi 10.11.2018 03:24
To powiedz mi co cie tak napawa dumą w tym kraju? Koscioł za kazdym rogiem czy moze banda oszolomow przy korycie?

szok 10.11.2018 16:55
Wszystko, a przede wszystkim to, że nikt nie przystawia mi lufy do głowy, że mogę rozmawiać po polsku, że mam tu swoje miejsce na ziemi, a z nieba nie lecą bomby. Mylisz niepodległość z niedogodnościami, którymi dla ciebie są kościoły i władza. Na świcie są różne wiary i nikomu to nie przeszkadza, a władze mają to do siebie, że przychodzą i odchodzą. I należy być dumnym z tego, że możesz o tym decydować, wystarczy ruszyć tyłek z kanapy w dniu wyborów. Gdyby dane ci było żyć w niewoli, nikt by cię o zdanie nie pytał. Niektórym osobnikom naprawdę potrzebne są galery, żeby docenili co mają.

Też patriota. 10.11.2018 07:55
A mi się chce rzygać jak czytam twoje... Nigdy bym nie przypuszczał ,że kiedykolwiek takie niziny intelektuale będą miały tak wielki wpływ na moje życie.To jest wielki dramat tego kraju. Czuje się jak gdyby Polska była pod okupacją szatana. Czy tobie Patrioto jest dobrze z tą Twoją nienawiścią do ludzi.?

Krzyś 09.11.2018 23:39
Każdy kto czyje się Polakiem powinien manifestować z dumą swoją polskość w ten dzień. Ponad wszelkimi podziałami.

Polka 09.11.2018 23:56
Co to znaczy "czyje się Polakiem"? Przecież ty nawet po polsku nie potrafisz zdania napisać. Rusek jesteś? Wy....aj.

Krzyś 10.11.2018 01:14
Jesteś postsowiecka popłuczyna a nie Polak.

Polka 2 10.11.2018 17:10
to znaczy tylko tyle, że y oraz u występują obok siebie na klawiaturze - można klapnąć niechcący. Poniała?

Polak 10.11.2018 03:06
Dzieki pis i kaczynskiemu wstydzie sievze jestem Polakiem

Zarzynana świnia. 10.11.2018 07:43
Ja manifestuję. Opłacam rachunki i podatki w terminie. Jeszcze ale już nie długo. Nie daję już rady.

Polka 09.11.2018 23:33
Ciekawe gdzie to kacze naziolstwo brunatne będzie śpiewać te swoje patriotyczne piosenki? Pewnie w środku lasu.

Dosc 09.11.2018 17:43
No tak. Bez mszy sie nie obedzie

Ali 09.11.2018 17:42
Patrzac na to co sie dzieje w tym kraju, dochodze do wniosku ze lepiej byloby tej niepodleglosci nie odzyskiwac. Dzis juz na pewno zyloby sie lepiej i bylby wiekszy porzadek.

R 09.11.2018 18:33
FOLKSDOJCZE...RAUS!!!

O 09.11.2018 19:15
Skąd tak dobrze znasz język niemiecki?

xcxc 09.11.2018 19:14
Ojjj, to chyba nie jest trafna wypowiedź; wiele może nam się nie podobać, ale jeśli tak bardzo cierpisz - wyjedź. Nie szanujesz siebie i swojej Ojczyzny- ciebie też oplują. Ja tu zostanę, suchy chleb- ale mój - polski.

Tom 09.11.2018 22:38
To smacznego. Ja coprawda suchego chleba jesc nie musze bo pod wzgledem finansowym zyje mi sie calkiem niezle, ale na to co sie dzieje patrzec nie moge. A juz wogole dzieie sie ludziom pracujacym za 2500 zl. Co oni jeszcze robia w tym kraju? Niedorozwoje czy co?

xcxc 10.11.2018 07:25
Nie odróżniasz finansowego bogactwa od wolności swojego kraju, która jest skarbem nieocenionym. To bardzo smutne.

ee... 10.11.2018 17:13
A ty uważasz, że niepodległość równa się zarobek większy niż 2500? Kubuś Puchatek, jak pragnę zdrowia - żeby nie było - to miś o bardzo małym rozumku.

Ola 10.11.2018 03:27
"Suchy chleb ale moj-polski". Tak. Nie dosc ze suchy to pewnie kupiony na kredyt ktory bedziesz splacal cale zycie....z takim rozumowaniem zycze powodzenia i dalszych "sukcesow" zyciowych.

xcxc 10.11.2018 07:22
Ty spać nie możesz, że takie pierdoły wypisujesz o świcie? A co to wg ciebie jest sukces - ukraść i udawać, że jest się bogatym od pokoleń?

. 09.11.2018 15:09
Skoro to takie radosne święto to czemu mi się chce płakać z rozpaczy?

K 09.11.2018 18:37
TYM WSZYSTKIM KTÓRYM NIE PODOBA SIĘ NASZ KRAJ,PRZYPOMINAM ŻE GRANICE NA ZACHÓD DO KALIFATU NIEMIECKIEGO SĄ OTWARTE.NIKT WAS TU FOLKSDOJCZE NIE POTRZEBUJE.

ee... 09.11.2018 19:08
Na pewno znasz znaczenie tego słowa? Nie wyzywaj, bo nie masz do tego prawa, nie tobie osądzać ludzi. I jedno ci powiem - kraj jest piękny, ale ludzie bywają okropni i to oni tworzą rzeczywistość, od której czasami płakać się chce.

E 09.11.2018 20:13
Chciałbyś ciulu. To , że się nie podoba to nie znaczy,że trzeba stąd wyjeżdżać. Można zostać i zmienić Polskę. Np. wystawiając za drzwi brunatną zarazę. Co?Jak myślisz?

wolny od wszelkich ideologii 09.11.2018 19:37
Jakie święto?!. Święto to uroczystość związana z wiarą. To tylko rocznica, fakt iż szczególna bo 100 letnia, wydarzenia historycznego. Każdy ma prawo traktować takie rocznice jak chce. Być wszędzie gdzie zdąży, być tam gdzie chce lub ominąć wszystko z daleka wypełniając czas według swojej woli a nie woli narzucanej przez różnej maści polityków.

precz z nacjonalizmem 09.11.2018 20:04
Bóg- świętość - święty - święto. Gdzie ty miejsce na inny synonim typu państwo - społeczeństwo - władza - władca(cy) - partia polityczna - imprezy polityczne - nacjonalizm - itp?.

Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski Gdańsk 2024/2025 Sylwester Miejski 2024/2025 odbędzie się w Gdańsku w dwóch miejscach - w Jarze Wilanowskim w dzielnicy Chełm oraz przy molo w nadmorskiej dzielnicy Brzeźno - nad samym morzem. Wiemy kto zagra i wystąpi 31 grudnia.Gdańska Noc Sylwestrowa - Sylwester Miejski 2024/2025 - program🎇Gdańsk Brzeźno (Molo) - nad morzem, na plaży - rozpoczęcie o godz. 22.00. Dla miłośników muzyki tanecznej  przygotuje swoje energetyczne , elektroniczne sety DJ Hiena.DJ Hiena –  to znana polska DJ-ka i współzałożycielka projektu "Twin Heart", pasjonatka terrarystyki i tatuażu. Więcej ...🎇Gdańsk Chełm (Jar Wilanowski) - rozpoczęcie o godz. 22.40. Dla fanów alternatywnego popu wystąpi ze swoimi największymi przebojami - Wiktor Dyduła. Wiktor Dyduła - to pochodzący z Przywidza, a urodzony w Gdańsku, znany piosenkarz i kompozytor samouk, który jest także autorem tekstów. Nagrał kilkanaście singli i albumów. Więcej ...Wstęp wolny. Dalsze szczegóły wkrótce ...Planujących zabawę w Gdańsku, a mieszkających poza miastem, zapraszamy do przyjazdu nieco wcześniej. Gdańsk przygotowuje co roku efektowne iluminacje świetlne, które dostarczają unikalnych wrażeń wizualnych. Oprócz przystrojonych lamp i drzew pojawiają się oryginalne akcenty nawiązujące do historii i charakteru Gdańska.Sylwester Gdański - Sylwester miejski pod gołym niebemPo koncertach przedstawiciele władz miasta składają zgromadzonym mieszkańcom i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne.🚌 Nie trzeba martwić się o powrót z zabawy sylwestrowej. Zakład Transportu Miejskiego w Gdańsku uruchamia specjalne, bezpłatne, dodatkowe kursy autobusów i tramwajów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 31.12.2024
26.12.2024 - 6.01.2025 - Sopockie Miasteczko Świąteczno-Noworoczne Od 20 grudnia 2024 r. do 6 stycznia 2025 r. skwer Kuracyjny w Sopocie zamieni się w miejsce, gdzie każdy poczuje wyjątkową atmosferę świątecznego czasu. W Sopockim Miasteczku Świąteczno-Noworocznym na mieszkańców i gości będzie czekać moc atrakcji.– Serdecznie zapraszam do Sopockiego Miasteczka Świąteczno-Noworocznego – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. – To wyjątkowe miejsce, gdzie spotkamy się, aby wspólnie cieszyć się nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, które sprawią, że przedświąteczny czas będzie pełen ciepła i radości, a w nowy rok wejdziemy w doskonałych nastrojach. Szczególnie zapraszam na świąteczno-noworoczne spotkanie w sobotę, 21 grudnia o godz. 16.00. Bądźmy przez chwilę razem, złóżmy sobie życzenia, nacieszmy się świąteczną atmosferą.Świąteczny klimat, koncerty i aktywności sportoweW piątek, 20 grudnia o godz. 14.00 prezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim uroczyście otworzy Sopockie Miasteczko Świąteczno-Noworoczne. Na ustrojonych przez dzieci choinkach zostaną zapalone światełka. Wspólnie zaśpiewamy kolędy.W kolejnych dniach na sopocian i gości czeka mnóstwo atrakcji. Lodowisko, karuzela, wirtualna podróż z Mikołajem oraz magiczne projekcje na latarni to tylko niektóre z atrakcji. Dla miłośników aktywności fizycznych przygotowano “Bieg Renifera” ze świątecznymi przeszkodami oraz zajęcia sportowe. W programie znalazły się także spektakle teatralne, koncerty gwiazd i lokalnych artystów oraz animacje dla dzieci.Smaki świąt i prezenty pod choinkęW miasteczku nie zabraknie pysznych, świątecznych przysmaków, rozgrzewających napojów i słodkości, które będzie można skosztować w stoiskach gastronomicznych. Jeśli ktoś szuka prezentu dla najbliższych, na stoiskach w arkadach będzie można kupić m.in. gustowną biżuterię, pamiątki, wyjątkowe wyroby sopockich artystów i ręcznie robione czapki.Rodzinny sylwesterW sylwestrowe popołudnie na skwerze Kuracyjnym zaplanowano rodzinne pożegnanie 2024 roku. Zacznie się już o godz. 13.00 od przedstawienia „Szkolne przygody Tosi i Plastusia” oraz bajkowego koncertu dla dzieci. O godz. 14.45 rozpocznie się zabawa dla dzieci. Będą wspólne tańce i animacje w wykonaniu cyrkowej grupy Mosaic. Dorośli będą się bawić przy muszli koncertowej od godz. 17.00 do godz. 21.00.Sopockie Miasteczko Świąteczno-Noworoczne – PROGRAM:28 grudnia (sobota)Scena w muszli koncertowej przy molo11.00 – Noworoczne postanowienie – relaksacyjne ćwiczenia z rehabilitantem z Uzdrowiska Sopot12.00 – Tanecznym krokiem w nowy rok – zumba z Sopocianami Zawsze w Formie15.00 – Finał rodzinnego konkursu na najładniejszą choineczkę15.00 – pokaz na lodowisku30 grudnia (poniedziałek)Scena w muszli koncertowej przy molo11.00 – Noworoczne postanowienie – relaksacyjne ćwiczenia z rehabilitantem z Uzdrowiska Sopot12.00 – Tanecznym krokiem w nowy rok – zumba z Sopocianami Zawsze w Formie31 grudnia (wtorek)Scena w muszli koncertowej przy molo13.00-17.00 – Sylwester dla dzieci13.00 – „Szkolne przygody Tosi i Plastusia” – spektakl dla dzieci Teatru Czwarte Miasto14.00 – Bajkowy koncert dla dzieci – Ewa Walczak i Marcin Słabowski z Teatru Muzycznego14.45 – Sylwester dla dzieci (muzyka i animacje cyrkowej grupy Mosaic)17.00-21.00 – FISZ dj set & ROS addiction (tempoWdół set) & SICCO (perkusjonalia)1 stycznia (środa)WEJŚCIE NA PLAŻĘ NR 2312.00 – Noworoczne morsowanie (zbiórka o 11.30)4 stycznia (sobota)Skwer Kuracyjny (POD ARKADAMI)12.00 – 16.00 Animacje dla dzieci6 stycznia (poniedziałek)14.00 – Warsztaty bębniarskie dla dzieci, pokaz LED – grupa cyrkowa Mosaic16.00 – Świąteczno-noworoczny koncert Piotra KosewskiegoCodziennie od godz. 16.00 świąteczne projekcje na latarni organizowane przez SOT.Oferta handlowo-gastronomicznaStoiska czynne:20-23.12 oraz 25.12-6.01 w godz. 12.00-21.0024.12 w godz. 12.00-14.00Domki i stoiska:Nr 1 – golonka w kapuście, kiełbasa z grilla, ziemniak w przyprawach, czekolada na gorąco, grzaniec;Nr 2 – pączucie, frytki, pajda, kulki serowe, kurczaki, zapiekanki, corn dog, grzane wino, grzaniec, ciepłe napoje;Nr 3 – pączucie, frytki, pajda, kulki serowe, kurczaki, zapiekanki, corn dog, grzane wino, grzaniec, ciepłe napoje;Nr 4 – gofry z dodatkami, zapiekanki, hot dog, gorące napoje i wino;Nr 5 – gofry z dodatkami, zapiekanki, hot dog, gorące napoje i wino;Nr 6 – oscypki, sery gazdowskie, chleb ze smalcem, wełniane wyroby z PodhalaNr 7 – bigos, pierogi, kiełbasa, kaszanka, frytki, czekolada, grzaniec, kiełbasa i kaszanka z grillaNr 8 – Bar Przystań – zupa rybna, grzanki z serem i łososiem, grzane piwo/winoNr 9 – polskie wina ekologiczne z truskawki, wiśni, aronii, gruszki, porzeczki, bzu, dzikiej róży, jarzębiny, śliwki; grzańceNr 10 – rozgrzewające herbaty, belgijskie czekolady, kawa w wydaniu zimowym, grzane wino;Nr 11 – rozgrzewające herbaty, belgijskie czekolady, kawa w wydaniu zimowym, grzane wino;Nr 12 – wina mołdawskie z brzoskwini, granatu, ananasa, wiśni, gruszki, poziomki, grzane wina z wiśni, brzoskwini, ananasa, poziomki;Nr 13 – domek SOT;Nr 14 – hot dog z oscypkami, drwal z ciągnącym się serem, hot dog z kapustą i boczkiem;Nr 15 – pamiątki z Sopotu, drobna biżuteria;Nr 16 – oryginalne ciepłe czapki;Nr 17 – oryginalna biżuteria;Nr 18 – oryginalna biżuteria;Nr 19 – gorące napoje, grzaniec, pajda;Nr 20 – oryginalne rękodzieło artystyczne, drobne upominki i pamiątki z logo Sopotu;Nr 21 – punkt Sheraton Hotel;Nr 22 – kaszanka duszona na kiszonej kapuście, smażone ziemniaki z sosem czosnkowym, bigos staropolski, żurek na zakwasie, golonka duszona w piwie, pajda ze smalcem, gorąca czekolada z bitą śmietaną, grzaniec z goździkami, churrosy;Nr 23 – Cafe Bike – gorące napoje;Nr 24 – grzane wino, gofry, hot dog, belgijska czekolada, zapiekanki, kawa.Arkady lewe – 7 stoisk z pamiątkami, 7 stoisk z bursztynemOrganizatorami Miasteczka są Miasto Sopot i MOSiR Sopot.Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.12.2024
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: agataTreść komentarza: "Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi." autor: Jan Kochanowski. Ciągle na czasie i czuję, że aktualne będzie do końca swiata.Data dodania komentarza: 29.10.2024, 11:44Źródło komentarza: Skrzywdzeni pracownicy wnoszą pozwy przeciw PKP Cargo. Pierwszymi zwalnianymi kolejarzami są ci należący do związku „Solidarność”!Autor komentarza: buźkaTreść komentarza: Ja tu widzę faszystowskie świnie przy korycie. Nic więcej.Data dodania komentarza: 28.10.2024, 21:54Źródło komentarza: Promocja książki dr. Mateusza Kubickiego pt. "Okupacja niemiecka w powiecie starogardzkim w latach 1939–1945"Autor komentarza: agataTreść komentarza: Rączki poobcinać a nie że teraz za nasze pieniądze dlej będą nic nie robic tylko spać i jeśćData dodania komentarza: 28.10.2024, 11:34Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali włamywaczy, którzy trzykrotnie okradli niezamieszkały budynek w TczewieAutor komentarza: tutamTreść komentarza: Jeśli co roku ze wszystkich szkół średnich w Starogardzie na studia do Gdańska wyjeżdżają prawie wszyscy maturzyści i po skończeniu studiów już nie wracają, to niestety może tak być.Data dodania komentarza: 28.10.2024, 00:20Źródło komentarza: Starogard się wyludnia?! Z roku na rok miasto liczy coraz mniej mieszkańcówAutor komentarza: tutamTreść komentarza: Dlaczego osoby z marginesu noszą dziś bejsbolówki albo kaptury? Skąd ta wieśniacka hip-hopowa moda?Data dodania komentarza: 27.10.2024, 23:36Źródło komentarza: Ukradł 100 metrów kabla z budowy. Złodziej stanie przed sądemAutor komentarza: tutamTreść komentarza: Dziwnie działają narkotyki, że skakanie po dachu aut jest takie kuszące i atrakcyjne. Pewno siada psychika młodego człowieka, gdy widzi, że prawie każdy pracujący ma dziś samochód, a ja nie.Data dodania komentarza: 27.10.2024, 23:34Źródło komentarza: [NAGRANIE Z MONITORINGU] Młody nabuzowany mężczyzna skakał po dachu auta na starogardzkim Rynku
Reklama
Reklama
Reklama