Tradycyjnie odwiedziliśmy starogardzkie targowisko.
- Handlujący muszą mieć rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Musimy działać bardzo odpowiedzialnie, adekwatnie do zagrożenia epidemiologicznego. Jak będzie dalej? Sytuacja jest dynamiczna i będziemy w kontakcie z kierownikiem targowiska, i kupcami – zapowiada Piotr Pawłowski, zca dyrektora MZK (podlega mu targowisko).
Stanęła na chodniku i próbowała zatrzymać przejeżdżające samochody. Żaden nie przystanął. Pewnie kierowcy myśleli, że kobieta chce się zabrać „na stopa”. Po jakimś czasie zaczęła wołać o pomoc. Usłyszeli ją młodzi strażacy OSP Bobowo i natychmiast pomogli.
Na stronie SPORT MŁODZIEŻOWY piszemy o sukcesie młodych koszykarzy starogardzkiej PSP nr 1 na turnieju GAMY i medalach Niny Prokopów na pływalni w Lęborku.
Tylko u nas
Wyniki rejonowego etapu konkursu KRUS i materiał o wernisażu wystawy członków ZPTS w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (z naszą wirtualną obecnością).
Niemiecki Wielki Piątek 1940
- Wszyscy mówią i piszą o koronawirusie i może ja też powinienem tu pisać o grypie „hiszpance” z czasów, gdy Starogard szykował się do powrotu Rzeczypospolitej na Kociewie (1918-1919) - zastanawia się Piotr Szubarczyk. - Jednak to, co wydarzyło się przed 80 laty w lesie koło Sztutowa, musi być przypominane przynajmniej raz w roku.
Polecam tekst Piotra nie tylko miłośnikom historii.
Tematy z okładki:
Pandemia koronawirusa. Jak żyć w czasach zarazy?
Prawa i obowiązki w czasie epidemii.
Na targu. Przestrzegamy procedur i handlujemy.
Osiek. Świętowali Złote gody.
Felieton. Niemiecki wielki piątek 1940.
Komunikaty. Jak pracują urzędy.
#SIEDŹ W DOMU!
Polecam
Janusz Rokiciński
redaktor prowadzący