Galeria jest niezwykłym i prestiżowym miejscem, które na stałe zagościło na mapie Polski i Europy. Dzięki temu skutecznie promuje polską sztukę.
Wystawa „Przestrzeń pełna wyobraźni – Olbiński, Sętowski, Kukowski” będzie prezentowana przez najbliższe 3 miesiące. Co interesujące pojawią się na niej prace z prywatnych kolekcji.
Tym co łączy ich twórczość malarską to bogactwo wyobraźni, a przede wszystkim własna wizja artystyczna połączona z symbolizmem i metaforycznym ujęciem tematów. Doskonały warsztat plastyczny jest tu podstawowym elementem.
Artyści, niczym trzej muszkieterowie, połączyli swe siły i dzięki temu powstała wystawa „Przestrzeń pełna wyobraźni – Olbiński, Sętowski, Kukowski”, będąca ekscytującą podróżą do świata fantastycznych wizji i marzeń sennych.
Tomasz Sętowski pięć obrazów wypożyczył z prywatnych zbiorów. Podczas wernisażu szczególną uwagę wzbudziło jego dzieło “Faktoria Hadesa”. Co ciekawe sami twórcy twierdzą, że niechętnie chcieliby sprzedać niektóre swoje dzieła. Dobrze znany z tego jest m.in. Jarosław Kukowski, który w Tychach zaprezentował swoją serie ”Sny”. Tytuł serii jest znamienny, bo surrealizm magiczny ma w sobie coś z oniryzmu i baśniowości...
- Artyści udostępnili nam swoje najlepsze obrazy. Co ciekawe sami je też wybierali. Wspierali nas również w ich pozyskaniu – za co im serdecznie dziękujemy – bo wiedzieli, że chcą wybrać konkretne prace - powiedziała Anna Będkowska, wiceprezes Tichauer dla jednego z portali internetowych.
- To możliwość obcowania z magicznym światem sztuki – malarstwa i rzeźby. Bez wątpienia skłania ona do rozważań nad fascynującymi możliwościami ludzkiego umysłu oraz ukazuje niesamowitą i nieograniczoną wyobraźnię twórców. Miejmy nadzieję, że artystyczne trio zagości też w Tczewie – usłyszeliśmy od jednego z pracowników Fabryki Sztuk.
Taką nadzieję wyraził też prezydent Tczewa.
Przygotowanie tak bogatej ekspozycji było możliwe dzięki uprzejmości Sopockiej Galerii Sztuki oraz Galerii Quantum, które są partnerami wystawy. Było też możliwe dzięki uprzejmości kolekcjonerów, którzy udostępnili nabyte obrazy z Paryża.
W. Mocny
Fot. Piotr Starzecki /archiwum Jarosława Kukowskiego/galeria-quantum.pl
Napisz komentarz
Komentarze