Raj dla kajakarzy
Gdy tylko słońce pojawi się na horyzoncie, a woda nieco się ociepli, kajakarze licznie przybywają w ten rejon naszego kraju. Przez ten pełen zieleni punkt przepływają aż trzy rzeki – Wda, Wierzyca oraz wyznaczająca granice regionu Wisła. Trasy są odpowiednio przystosowane i jest to jedno z najciekawszych miejsc w Polsce dla miłośników tego rodzaju wypoczynku. Jeżeli należysz do miłośników wodnych aktywności, przed wyjazdem pamiętaj o wykupieniu polisy. W wyborze najlepszej oferty pomoże Ci ranking ubezpieczeń turystycznych.
Krzywa wieża w Świeciu
Pierwsze wzmianki na temat Świecia pojawiały się już w 1198 roku i dziś jest ono oficjalnie uznawane za jedno z najstarszych polskich miast. Słynie z zamku krzyżackiego oraz, co ciekawe, z jego wieży, która jest odchylona o 106 cm od pionu. Warto zaznaczyć, że w skutek uwarunkowań środowiskowych odchylenie wciąż się powiększa. Będąc w tym mieście, warto również wdrapać się na punkt widokowy Diabelce.
Tczew
Wybierając się do Tczewa, pojawia się możliwość ujrzenia mostu, który w dawnych czasach był największą konstrukcją tego typu w całej Europie. Powstały w połowie XIX wieku Most Tczewski został zbudowany na trasie, która łączy Berlin z Prusami Wschodnimi. Po 24 latach od otwarcia pierwszej konstrukcji dobudowano przy niej drugi most kolejowy. Przed laty robił on jeszcze większe wrażenie, gdyż na całej długości rozmieszczone były pięknie zdobione przęsła. Niestety zdewastowano je w trakcie II wojny światowej.
Piaszczyste plaże na Wiśle
Niezwykle interesujący jest fakt, że wyspy zlokalizowane w wielu miejscach na Wiśle przepływającej przez Kociewie rozmieszczone są w równych, mniej więcej kilometrowych odstępach. Polecamy jednak podziwianie ich uroku z bezpiecznej odległości, ponieważ grunt nie zawsze jest na tyle stabilny, żeby bezpiecznie się po nich przemieszczać.
Kociewskie wioski
Specyficzna kociewska atmosfera jest odczuwalna szczególnie w obrębie terenów wiejskich. We wsiach takich jak Długie czy Kasparus napotkasz domy, których historia sięga nawet 200 lat wstecz. Przeważają tutaj drewniane budynki z jaskrawymi okiennicami zachwycającymi kolorami. W połączeniu z zadbanymi ogrodami kwietnymi tworzą niespotykany nigdzie indziej bajkowy klimat.
Pelplin
Architektura sakralna robi na tobie wrażenie? Jeśli tak, musisz odwiedzić Pelplin. Zobaczysz tu najwyższy w Polsce drewniany ołtarz, jedną z dwóch największych w naszym kraju ceglanych świątyń, a także jedyny znajdujący się na terenie Polski egzemplarz Biblii Gutenberga. Choć miasto jest niewielkie, jego historia robi ogromne wrażenie. Wybierz się do Bazyliki Katedralnej, przespaceruj się ogrodami cysterskimi i przyjrzyj eksponatom zgromadzonym w Nowym Muzeum Diecezjalnym. A przed wyjazdem pamiętaj o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, którego najlepsze oferty znajdziesz za pośrednictwem kalkulatora na stronie kalkulator.polisaturystyczna.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne.
Napisz komentarz
Komentarze