St. chor. Joanna Bollin-Osypenko wraz z szer. Arkadiuszem Lange omówili z najmłodszymi definicję pierwszej pomocy, reguły jej udzielania oraz procedurę działania, którą należy podjąć w przypadku wystąpienia sytuacji zagrożenia życia i zdrowia drugiego człowieka. Następnie prowadzący zademonstrowali na przywiezionych fantomach właściwy sposób wykonywania resuscytacji krążeniowo- oddechowej.
Przedszkolaki zmierzyły się z zadaniem
Każdy z przedszkolaków miał indywidualną możliwość udzielenia pomocy „poszkodowanemu” pod nadzorem prowadzących, którzy dawali wskazówki i wyjaśniali wątpliwości w zakresie prowadzonych przez nich działań ratowniczych na fantomach.
Nemo i jego przewodnik
Dzięki plut. Bartłomiejowi Ehlert przedszkolaki mogły zobaczyć jak zwierzę współpracuje z przewodnikiem i reaguje stosownie do wydawanych komend. Dzieci bardzo ucieszyła możliwość pogłaskania pieska.
Samochód służbowy
Funkcjonariusze starogardzkiego Aresztu Śledczego szer. Joanna Klin oraz st. sierż. Michał Pląder umożliwili maluchom zobaczenie wnętrza pojazdu służbowego Służby Więziennej, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem z ich strony. Każda z przedszkolnych grup pozowała do wspólnego zdjęcia z więziennikami na jego tle.
Podziękowanie
O tym, iż był to konstruktywnie spędzony czas świadczą uśmiechy najmłodszych i ich zaangażowanie oraz duża aktywność podczas prowadzonych zajęć.
Umiejętności, które mogą uratować życie
Pierwsza pomoc przede wszystkim pomaga ratować życie. Szybka i odpowiednia reakcja otoczenia może mieć olbrzymie znaczenie dla osób poszkodowanych. Dlatego tak ważne jest uzyskanie odpowiednich kompetencji w zakresie podejmowania działań pomocowych w sytuacjach awaryjnych. Im wcześniej rozpoczniemy tę naukę tym lepiej. Osoba, która doskonale zna zasady udzielania pomocy, jest bardziej pewna siebie, skłonna podjąć natychmiastowe działanie i potrafi zapanować nad sobą w trudnych okolicznościach.
Napisz komentarz
Komentarze