Bieg Szpęgawski z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Mimo iż limit biegaczy w tegorocznych zawodach wynosi 650 osób (został zwiększony względem ubiegłego roku o 50 osób), swój udział za pośrednictwem internetowego portalu elektronicznezapisy.pl pragnęło zgłosić 739 osób! Świadczy to niewątpliwie o wysokiej randze tego wydarzenia.
Trasa z atestem PZLA
Tegoroczny Bieg Szpęgawski odbędzie się 24 marca, czyli już w najbliższą niedzielę. Punktualnie w samo południe kilkuset zawodników wystartuje z drogi krajowej nr 22 (zjazd na groby w Szpęgawsku), by pokonać 5-kilometrowy odcinek z atestem PZLA, w kierunku Starogardu. Trasa będzie łagodna, z jednym podbiegiem. Co kilometr ustawione będą pionowe znaki, informujące zawodników o pokonanym dystansie. Zawody odbywać się będą przy ruchu zamkniętym dla pojazdów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą służby medyczne.
Bieg na jedną milę
Warto również wspomnieć o biegu dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się na dystansie jednej mili. To doskonała okazja dla najmłodszych do spróbowania swoich sił w bieganiu oraz zdobycia pierwszych doświadczeń sportowych.
- Bieg Szpęgawski to nie tylko rywalizacja i walka o nagrody, ale także okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze, poznania nowych osób oraz zdobycia nowych doświadczeń - mówią organizatorzy biegu i dodają, że to także wyjątkowa okazja dla mieszkańców Starogardu Gdańskiego do pokazania swojego miasta oraz gościnności.
Utrudnienia w ruchu
W związku z zawodami kierowcy muszą się liczyć z niewielkimi utrudnieniami.
Podczas biegu dla dzieci i młodzieży na jedną milę, utrudnienia występować będą w godzinach od 10.00 do 10.30. W tym czasie kierowcy nie przejadą przez Rynek, ulicą Chojnicką, przez Rondo Strażaków, ulicą Lubichowską, Kościuszki oraz Paderewskiego.
Od godziny 11.45 – w związku z biegiem głównym – utrudnień należy spodziewać się na ulicy Mickiewicza (DK 22), Rondzie A. Grubby oraz ulicach: Unii Europejskiej, Tczewskiej, Kanałowej i Olimpijczyków Starogardzkich. Około godziny 13 ruch na drogach powinien odbywać się już bez utrudnień.
Parking przed bramą główną OSiR oraz na terenie OSiR będzie całkowicie wyłączony z ruchu.
Zaleca się również objęcie szczególną opieką czworonogów. Jeżeli psy znajdą się na trasie biegu bez opieki i bez uwięzi, zostaną wyciągnięte konsekwencje w stosunku do właściciela zgodnie z art. 77 Kodeksu Wykroczeń przez Straż Miejską i Policję.
Pytania prosimy kierować pod nr tel. 533 236 148 lub na adres: [email protected].
Napisz komentarz
Komentarze