Fryzura nas określa. Liczy się nie tylko sama cięcie, ale także kolor włosów oraz zastosowane upięcia. Oczywiście znaczenie ma także stan włosów, więc tymi tematami zajmiemy się w tym artykule. Więcej inspiracji i porad na temat zdrowia, urody i zabiegów pielęgnacyjnych znajdziesz na blogu Magdaleny Jaglarz!
Upięcia włosów na 2024 rok – to jest teraz modne!
Na tegoroczną modę we fryzurach damskich duży wpływ miała Hailey Bieber. To ona w zeszłym roku zapoczątkowała trend na boby. Mówimy tutaj zarówno o krótkim prostym bobie, jak i nieco dłuższym, które nazywamy lob. Natomiast boby z kręconymi włosami zostały nazwane przez magazyn Marie Claire “Baroque bobs”.
Oczywiście boby to nie jedyny trend w 2024 roku. Magazyn People wskazuje na “Long layer”, czyli długie włosy z warstwami, “Luxurious Volume”, a więc elegancję w stylu Zendai oraz fryzurę z grzywką w stylu Jane Birkin. Oczywiście to tylko kilka trendów. Nas jednak najbardziej interesują upięcia włosów. Co z nimi? Jak modnie spinać włosy w 2024 roku?
Moda na kokardki powróciła we wrześniu 2023 roku i trwa w najlepsze. Ten finezyjny dodatek możemy wykorzystać na wiele sposobów – na przykład upiąć włosy małymi kokardkami lub użyć jednej długiej wstążki, by związać włosy w szykowną fryzurę.
Magazyn People wymienia także szerokie opaski na głowę jako modne upięcie w 2024 roku. Zostały one rozpowszechnione przez Bellę Hadid. Opaska świetnie ukrywa odrosty, eksponuje twarz, a do tego pozwala szybko stworzyć fryzurę – idealne rozwiązanie na szybkie wyjście do sklepu.
Wśród modnych upięć na pewno należy wymienić pazury do włosów i duże spinki, które pozwolą zrobić fryzurę w stylu “French twist” – to moda proste z mediów społecznościowych.
Rozczesanie długich splątanych włosów – najważniejsze tipy!
Zanim ułożymy wymarzoną fryzurę, najpierw musimy rozczesać włosy. Oczywiście ten problem dotyka pań, które mają przede wszystkim długie, a często także gęste, włosy, a nie noszą na głowie boba. Oto najważniejsze rady związane z rozszczesywaniem splątanych włosów:
bądź cierpliwa – rozczesanie długich, zwłaszcza kręconych włosów, może zająć dłuższy czas, więc warto włączyć sobie muzykę lub ulubiony serial i spokojnie zająć się czesaniem, tak, by nie zniszczyć włosów oraz nie sprawić sobie bólu;
czesz włosy pasmami – mniejsze partie łatwiej rozczesać (zwłaszcza, jak masz gęste włosy)
wybór grzebienia bądź szczotki – dostosuj do stopnia splątania włosów, w początkowej fazie rozczesywania lepiej sprawdzi się miękka szczotka z włosia i grzebień z mniejszą liczbą zębów;
rozczesuj włosy od dołu – rozczesywanie w przeciwną stronę może bardziej splątać włosy, a właśnie tego chcemy uniknąć;
użyj kosmetyków, które ułatwiają czesanie – należy do nich na przykład woda lamelarna czy odżywki w sprayu;
rozczesywanie pod prysznicem – porada dotyczy tylko bardzo poplątanych włosów z wieloma kołtunami, w tym celu należy nałożyć odżywkę i rozpocząć rozczesywanie;
uważaj z ręcznikiem – nie trzyj nim włosów, lecz spokojnie odsączaj wodę, by nie uszkodzić włosów;
nie kładź się spać z mokrymi włosami – są one bardziej wrażliwe na uszkodzenia, dlatego przed położeniem się trzeba je dokładnie wysuszyć.
Więcej porad ze szczegółowymi wyjaśnieniami znajdziesz na https://magdalenajaglarz.pl/rozczesanie-dlugich-wlosow/.
Sposoby na gęste włosy – od odżywiania do zabiegów
Najpiękniejsze fryzury powstają ze zdrowych, silnych i gęstych włosów. Niestety wiele z nas boryka się z problemem rzadkich oraz cienkich włosów. Czy możemy w jakiś sposób na nie wpłynąć, by były gęstsze? Okazuje się, że tak!
Zacznijmy od czegoś oczywistego, co korzystnie wpłynie nie tylko na stan włosów, ale również na całe ciało. Mowa tutaj oczywiście o zdrowej oraz zbilansowanej diecie bogatej w mikro i makroskładniki. Dla włosów najważniejsze jest dostarczanie w pożywieniu odpowiedniej ilości:
białka,
żelaza,
witamin z grupy B,
witaminy C,
witaminy E,
witaminy A,
cynku,
krzemu.
W przypadku niedoboru tych składników możemy wesprzeć się suplementacją, choć pamiętajmy, że to dieta jest absolutną podstawą. Na które dodatkowe produkty powinnyśmy zwrócić uwagę? Na pewno warto rozważyć:
kolagen do picia lub kolagen w kapsułkach – badania naukowe wykazały, że przyjmowanie peptydów kolagenowych przez 16 tygodni przyczyniło się do wzrostu grubości włosów (uczestniczki badania miały od 39 do 75 lat);
kwasy omega 3 i 6, a także antyoksydanty – badanie z 2016 roku wykazało, że taka suplementacja przeciwdziała wypadaniu włosów;
MSM i aminokwasy siarkowe – 63 uczestniczki przez 4 miesiące spożywały od 1 do 3 gramów MSM, co istotnie poprawiło stan ich włosów i paznokci.
Sugeruje się także korzystny wpływ biotyny na włosy, ale przeprowadzone badanie było niejednoznaczne. Oprócz dbania o włosy poprzez odpowiednią dietę i suplementację powinnyśmy także działać na nie od zewnątrz, a więc:
używać kosmetyków poprawiających mikrokrążenie głowy i wzmacniających cebulki;
robić wcierki,
myć włosy szamponami przyspieszającymi wzrost włosów,
stosować kolagen naturalny na włosy (żele),
chronić włosy przed zbyt długą ekspozycją na promienie słoneczne.
W ostateczności pozostaje nam leczenie farmakologiczne lub zabiegi dermatologiczne (mezoterapia igłowa, terapia światłem laserowym LLLT).
Napisz komentarz
Komentarze