niedziela, 22 września 2024 00:48

Masaż relaksacyjny – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Masaże przybierają mocno zróżnicowane formy, co pozwala uzyskać rozmaite rezultaty dla zdrowia, dobrego samopoczucia i ogólnie pojętego relaksu. Warto dopasować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Do szczególnie lubianych form masażu zaliczają się zwłaszcza masaże relaksacyjne, tak lubiane przez pacjentów na całym świecie.
  • 08.08.2024 06:26
  • Autor: Grupa tipmedia
Masaż relaksacyjny – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Kto i kiedy powinien skorzystać z masaży relaksacyjnych? Jakie efekty przynosi taka forma terapii? Jakie są rodzaje masaży relaksacyjnych? O tym przeczytacie w dalszej części artykułu.

 

Masaż relaksacyjny – kto powinien się na niego wybrać?
 

Masaże dopasowuje się do zróżnicowanych potrzeb pacjentów. Zabiegi lecznicze bywają najczęściej rozwiązaniem, które wspomaga proces powrotu do zdrowia po rozmaitych zabiegach lub urazach, a także w razie wystąpienia wielu chorób, zwłaszcza tych związanych z układem kostno-mięśniowym.

Dla kogo są zatem masaże relaksacyjne? To wachlarz zabiegów, z których tak naprawdę może skorzystać szerokie spektrum pacjentów – w niemal każdym wieku i kondycji zdrowotnej. Jeśli tylko dobrze dobierze się zakres masażu staje się on opcją dla dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów. Z niektórych typów masażu korzystają także chętnie kobiety w ciąży.

Kiedy warto wybrać się do masażysty? Relaksacyjny masaż jest wskazany zwłaszcza u pacjentów, u których pojawia się permanentny stan napięcia mięśniowego wywołanego na przykład stresem i intensywnym trybem życia. Zabiegi tego typu przydają się u osób chronicznie zmęczonych, cierpiących z powodu bezsenności czy mających problem z koncentracją. To w pełni naturalny i bezpieczny sposób na odprężenie i relaks.
 

Skuteczne masaże relaksacyjne – różne rodzaje zabiegów

 

Na jaki masaż relaksacyjny warto się wybrać? Wariantów jest wiele – do znalezienia choćby z pomocą wyszukiwarki na stronie: GabinetyMasazu.pl. Ruchy masażysty przy masażu relaksacyjnym są znacznie delikatniejsze i powolniejsze niż przy terapii leczniczej. Liczy się też całościowe doświadczenie. Oprócz przyjemnego i delikatnego rozcierania, ugniatania i masowania wprowadza się elementy aromaterapii (olejki zapachowe), przytłumione światła (np. świece) oraz nastrojowe wnętrza.

Zabiegi relaksacyjne realizuje się na całe ciało lub wybrane jego partie. Można wybrać się do salonu na:

  • masaż pleców,

  • masaż twarzy,

  • masaż kończyn.

Może być on wykonywany wyłącznie dłońmi i przedramionami (z użyciem olejków naturalnych), choć spotyka się wiele zabiegów wykorzystujących dedykowane akcesoria, w tym:

  • stemple ziołowe,

  • kamienie,

  • rollery.

To dzięki nim da się wprowadzić do masażu dodatkowe wrażenia zmysłowe.
 

Dlaczego warto wybrać się na masaż relaksacyjny?
 

Jakie efekty daje masaż relaksacyjny? Przede wszystkim to sposób na rozluźnienie mięśni – znika stan napięcia i ból z nim związany. To także szansa na poprawę elastyczności i zakresu ruchów w ramach układu kostno-stawowego. Dobrze wykonany zabieg rozluźnia, pomaga się wyciszyć i odprężyć po długim dniu pełnym zadań.

Masaże relaksacyjne działają ponadto pozytywnie na ogólną kondycję. Wspomagają krążenie krwi i pracę układu limfatycznego. Dzięki temu tkanki są lepiej dotlenione, zmniejszają się obrzęki i zastoje chłonki, a zbędne produkty przemiany materii są szybciej usuwane z organizmu. W końcu profesjonalny masaż relaksacyjny oddziałuje na skórę (zwłaszcza warianty olejowe) – poprawia się jej elastyczność i nawilżenie, staje się wyraźnie gładsza, już istniejące zmarszczki stają się mniej widoczne, opóźnia się powstawanie nowych zmian skórnych.

Odpowiednio dobrany masaż to zatem sposób na poprawę kondycji ciała i ducha – naturalnie, bez wspomagania farmakologicznego czy chirurgicznego.
 

Masaż relaksacyjny dla każdego – podsumowanie
 

Masaże przynoszące relaks stają się coraz popularniejszą formą zabiegu, z której korzysta wiele osób, pragnących wyciszenie, uspokojenia czy wsparcia dla lepszej formy całego organizmu i psychiki. Może warto wdrożyć również takie rozwiązanie dla siebie i najbliższych, by poprawić komfort życia i codziennego funkcjonowania, bez niepotrzebnego uciekania się do drastyczniejszych metod?

Artykuł sponsorowany