piątek, 24 stycznia 2025 06:55

Dobre i pomoce kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry, żeby były skuteczne, muszą mieć odpowiedni skład oraz konsystencję. ŁZS może rozprzestrzeniać się na inne części ciała, dlatego tak ważne jest systematyczne i właściwe działanie. Jeśli chcesz wybrać dobre kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy, zostań z nami i czytaj dalej.
  • 18.08.2024 06:00
  • Autor: Grupa tipmedia
Dobre i pomoce kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – charakterystyka choroby?

Przyczyna ŁZS nie została jeszcze dokładnie wybadana, a jej głównym objawem jest nadaktywność gruczołów łojowych, które produkują zbyt dużą ilość sebum. Przez co rozwija się stan zapalny i widać:

  • „tłuste” zapalne zmiany rumieniowo-złuszczające,

  • grubą skórę, 

  • czerwone plamy,

  • brązowe lub żółte łuski, a w ostateczności „skorupę”,

  • nadmierne przetłuszczanie się włosów,

  • nasilone wypadanie włosów,

  • nagminne i uciążliwe łuszczenie się naskórka.

Dodatkowo jest odczuwalny:

  • świąd,

  • pieczenie,

  • ból.

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Za bezpośrednią przyczynę łojotokowego zapalenia skóry uważa się nadmierną pracę gruczołów łojowych, co wyzwala zakażenie grzybem drożdżopodobnym malassezia furfur. Do czynników ryzyka rozwoju ŁZS należą: zaburzenia hormonalne, choroby neurologiczne, nowotwory, osłabiona odporność, życie w stresie oraz niewłaściwa dieta. Objawy schorzenia nasilają się zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo dolegliwości mogą wzmagać się pod wpływem silnych emocji albo infekcji, które przebiegają z gorączką. Trzeba zdawać sobie też sprawę, że ta choroba może prowadzić do pojawienia się nadżerek i przeczosów, ale również do przerzedzenia się włosów, dlatego tak istotne jest właściwe jej prowadzenie mówi dr n. med. Igor Michajłowski dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Na dokuczliwe zmiany łojotokowe wypróbuj zestaw Seborh

Te profesjonalne dermokosmetyki: szampon, emulsja i płyn do niwelowania objawów ŁZS, mają unikatowe składy. Dzięki czemu szybko poczujesz ulgę!

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij

 

  • Szampon Seborh – bogaty np. w: siarczek selenubetainę, glinkę białą czy ichtiol. Ta delikatna, kremowa formuła jest w stanie łagodnie, ale precyzyjnie oczyścić skórę głowy oraz włosy z martwego naskórka, łusek i nadmiaru sebum. Lekka formuła skutecznie odkaża, zabija grzyby i bakterie. Szybko regeneruje, nawilża, ale też wzmacnia barierę hydrolipidową naskórka.

  • Emulsja Seborh – znajdziesz w niej np.: pirokton olaminy, kwas mlekowy, olej konopny, siarkę oraz mocznik. Preparat likwiduje nadmierne złuszczanie i łuski, zmiękcza naskórek. Za przyczyną tej emulsji normalizuje się praca gruczołów łojowych, skóra jest odkażona, a stany zapalne złagodzone.

  • Płyn Seborh – np. z kwasem glikolowym czy migdałowym, ale też z argininą i ekstraktem z arniki. Efektywnie zatrzymuje wodę w skórze, po czym ją regeneruje. Wzmacnia naczynia krwionośne oraz mikrokrążenie, reguluje pracę gruczołów łojowych.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

Szampon SeborhNa zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn SeborhPrzy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

Czytaj też: Jaki szampon na łojotok wybrać?

Jak wygląda efektywna pielęgnacja przy ŁZS skóry głowy?

Konieczny jest regularny kontakt z dermatologiem, który ustali leczenie, specjalnie do nasilonych zmian. Mogą to być leki doustne, miejscowe lub jakieś inne preparaty. Należy przestrzegać zaleceń specjalisty! Niezwykle istotne w pielęgnacji skóry objętej ŁZS jest nieprzerwane stosowanie wysokiej jakości dermokosmetyków, bazujących na naturalnych substancjach aktywnych. A w szczególności trzeba w nich szukać substancji: złuszczających, zmiękczających i zatrzymujących wodę w skórze oraz regulujących pracę gruczołów łojowych i przeciwzapalnych. Dowiedz się więcej na temat leczenia i pielęgnacji łojotoku: https://drtrycholog.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-glowy/

Podsumowanie

Leczenie oraz pielęgnacja skóry głowy z ŁZS to nie taka prosta sprawa, ze względu na przewlekły charakter dermatozy. Jednak warto pamiętać o systematycznych wizytach w gabinecie lekarskim oraz właściwej pielęgnacji emoliencyjnymi dermokosmetykami, na bazie kwasów, ekstraktów i wyciągów.

Materiał partnera