poniedziałek, 18 listopada 2024 21:35
Reklama
Reklama

Najdoskonalsza technologia nie zastąpi kontaktu z człowiekiem

Z powodu pandemii od 19 października szkoły przeszły ponownie na nauczanie zdalne. Nauczyciele i uczniowie są zmuszeni do nabywania nowych umiejętności i posługiwania się różnymi aplikacjami, których wcześniej nie używali. O tym piszą nasze młode praktykantki Julia Piekarska i Nikola Raszewska. To ich debiut w Gazecie Kociewskiej.
Najdoskonalsza technologia nie zastąpi kontaktu z człowiekiem

Jak wygląda nauczanie zdalne? Ile czasu dodatkowo muszą poświęcać obie strony? Te pytania zadałyśmy naszemu nauczycielowi Sławomirowi Jankowskiemu oraz naszej koleżance Nikoli Kuchcie.

Jakie Pan napotyka trudności związane z taką formą zajęć?
- Nauczanie zdalne było już prowadzone w poprzednim roku szkolnym. Wtedy trudnością, a właściwie wyzwaniem było opanowanie techniczne tej formy pracy, zaznajomienie się z programem i przestawienie mentalne na inną formę prowadzenia zajęć. Obecnie jest to kontynuacja oparta o zdobyte doświadczenie – mówi Sławomir Jankowski.
Jakie są plusy i minusy nauczania zdalnego?
- Minusem jest to, że nie mogę prowadzić lekcji w sposób stacjonarny, tradycyjny. Plusem jest ta alternatywa dla nauczania w tym trudnym czasie pandemii – podkreśla nauczyciel Jankowski.
- Ogromnym minusem jest brak zajęć praktycznych, zaś plusem brak dojazdów – dodaje Nikola Kuchta.
Jak wygląda Pana kontakt z uczniami?
- Kontakt oparty jest o plan lekcji. Odbywa się za pośrednictwem innych komunikatorów
Ile czasu zajmuje Tobie paca zdalna w porównaniu do pracy stacjonarnej?
- Zależy ile trwają lekcje. Jeżeli lekcje trwają 9 godzin to siedzę te 9 + z 2 na zadania domowe. W zależności ile tych zadań jest – podsumowuje Nikola.
- Praca zdalna wymaga ode mnie więcej przygotowań, przemyśleń. Jestem nauczycielem z ponad trzydziestoletnim stażem pracy, niełatwo przestawić się na nauczanie pozbawione bezpośredniego kontaktu, wymiany myśli. Poznaję nowe techniki, narzędzia. Jest to nauka i jak każda nauka wymaga czasu. – wyjaśnia Sławomir Jankowski.
Czy są przerwy i ile trwają?
- Przerwy z reguły trwają tak, jak jest w planie. Zdarzy się, że nauczyciel zacznie szybciej lekcje i jest wtedy skracana – odpowiada Nikola. - Zajęcia z reguły trwają 45 minut, pojedynczo zdarzają się być przedłużane do 10 minut.

Więcej na ten temat przeczytacie w czwartkowym wydaniu Gazety Kociewskiej.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

KOMENTARZE
Autor komentarza: agataTreść komentarza: "Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi." autor: Jan Kochanowski. Ciągle na czasie i czuję, że aktualne będzie do końca swiata.Data dodania komentarza: 29.10.2024, 11:44Źródło komentarza: Skrzywdzeni pracownicy wnoszą pozwy przeciw PKP Cargo. Pierwszymi zwalnianymi kolejarzami są ci należący do związku „Solidarność”!Autor komentarza: buźkaTreść komentarza: Ja tu widzę faszystowskie świnie przy korycie. Nic więcej.Data dodania komentarza: 28.10.2024, 21:54Źródło komentarza: Promocja książki dr. Mateusza Kubickiego pt. "Okupacja niemiecka w powiecie starogardzkim w latach 1939–1945"Autor komentarza: agataTreść komentarza: Rączki poobcinać a nie że teraz za nasze pieniądze dlej będą nic nie robic tylko spać i jeśćData dodania komentarza: 28.10.2024, 11:34Źródło komentarza: Policjanci zatrzymali włamywaczy, którzy trzykrotnie okradli niezamieszkały budynek w TczewieAutor komentarza: tutamTreść komentarza: Jeśli co roku ze wszystkich szkół średnich w Starogardzie na studia do Gdańska wyjeżdżają prawie wszyscy maturzyści i po skończeniu studiów już nie wracają, to niestety może tak być.Data dodania komentarza: 28.10.2024, 00:20Źródło komentarza: Starogard się wyludnia?! Z roku na rok miasto liczy coraz mniej mieszkańcówAutor komentarza: tutamTreść komentarza: Dlaczego osoby z marginesu noszą dziś bejsbolówki albo kaptury? Skąd ta wieśniacka hip-hopowa moda?Data dodania komentarza: 27.10.2024, 23:36Źródło komentarza: Ukradł 100 metrów kabla z budowy. Złodziej stanie przed sądemAutor komentarza: tutamTreść komentarza: Dziwnie działają narkotyki, że skakanie po dachu aut jest takie kuszące i atrakcyjne. Pewno siada psychika młodego człowieka, gdy widzi, że prawie każdy pracujący ma dziś samochód, a ja nie.Data dodania komentarza: 27.10.2024, 23:34Źródło komentarza: [NAGRANIE Z MONITORINGU] Młody nabuzowany mężczyzna skakał po dachu auta na starogardzkim Rynku
Reklama
Reklama
Reklama