Na wystawie znajdą się fotografie ukazujące codzienne życie osób z niepełnosprawnościami. Do wykonania sesji zdjęciowych oraz fotoreportaży, których bohaterami będą osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi, zaangażowani zostaną fotografowie – wolontariusze.
– Zdjęcia mają pokazać codzienność i „zwyczajność” rodzin, ich siłę, uczucia i emocje. To, że są z jednej strony takie same jak wszystkie inne, a z drugiej wyjątkowe i niepowtarzalne. To, jak wspólnie pokonują bariery, walczą z przeciwnościami losu, jak się kłócą i kochają, wspólnie śmieją się i płaczą. Wzięcie udziału w sesji fotograficznej wymaga odwagi, a zgoda na publiczną prezentację zdjęć wymaga jej jeszcze więcej. Jest to jednak także ciekawe i niecodzienne wydarzenie, które może być wyjątkową atrakcją dla rodziny – stwierdzili przedstawiciele Stowarzyszenia Starogard 2030, które ma spore doświadczenie w łączeniu pomocy osobom z niepełnosprawnościami z wydarzeniami o charakterze kulturalnym.
Wystawa zawiśnie w jednym z publicznych miejsc w Starogardzie Gdańskim. Będzie ogólnodostępna i bezpłatna, a rozpocznie się wernisażem. Wybór miejsca organizatorzy uzależniają od sytuacji epidemicznej.
Napisz komentarz
Komentarze