Koncert "Kochamy polskie piosenki".
12 listopada 2018 r.
godz. 16:00
Miejska Hala Sportowa im. A. Grubby w Starogardzie Gd.
Wstęp wolny
"Kochamy polskie piosenki" – to koncert najpiękniejszych polskich piosenek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W programie 70-minutowy koncert niezapomnianych przebojów Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Kabaretu Starszych Panów, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego i innych. Wydarzenia odbędzie się 12 listopada o godzinie 16:00 w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby pod patronatem Janusza Stankowiaka Prezydenta Starogardu Gdańskiego. Wstęp wolny.
Wykonawcy to artyści związani z Bydgoszczą, absolwenci i studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Koncert poprowadzi Piotr Metz – szef redakcji muzycznej Trójki, która jest patronem projektu "Kochamy polskie piosenki".
W trakcie koncertu zostaną wykonane utwory m. in. "Nie pytaj o Polskę", "Ja mam czas, ja poczekam", "Kasztany", "Okularnicy", "Bo we mnie jest seks", "Pejzaż bez ciebie", "Jesteśmy na wczasach", "Jednego serca", "Rzuć to wszystko, co złe", "Dni, których nie znamy", "Bracka", "Byłaś serca biciem", "Trójkąty i kwadraty", "Moja i twoja nadzieja", "Nic do stracenia", "Piosenka jest dobra na wszystko".
Zaśpiewają wokaliści:
Agata Rożankowska – absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej dr Kamili Abrahamowicz-Szlempo. Stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Torunia, od którego otrzymała również srebrny medal Thorunium. Od roku 2016 występuje wraz z formacją kompozytora Piotra Scholza – Poznań Jazz Philharmonic Orchestra. Laureatka wielu prestiżowych konkursów m.in. 42. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu (Główna Nagroda) czy XLI Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie (Główna Nagroda im. Agnieszki Osieckiej dla Najwybitniejszej Indywidualności), zdobywczyni prestiżowego "Klucza do Kariery" podczas XLI konkursu w Gorzowskim Jazz Clubie "Pod Filarami".
Małgorzata Chruściel – wokalistka i aktorka musicalowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, kierunek jazz i muzyka rozrywkowa, specjalność wokalistyka jazzowa, w klasie śpiewu dr Joanny Zagdańskiej. Jest laureatką festiwali wokalnych, między innymi bydgoskiego "Zaucha Serca Bicie". Obecnie współpracuje z Krakowskim Teatrem Variete, gdzie zadebiutowała w spektaklu "Legalna Blondynka" w reżyserii Janusza Józefowicza. Współpracowała z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej, Capellą Bydgostiensis pod batutą dyrygentów takich jak Zbigniew Górny, Bernard Chmielarz, Bohdan Jarmołowicz, Maciej Sztor, a także z Zamojską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Tadeusza Wicherka, wrocławskim big-bandem Dziubek Band, orkiestrami wojskowymi z Rzeszowa i Wrocławia. Od 30 września 2017 kreuje postać Saraghiny w musicalu Nine w reżyserii Jacka Mikołajczyka na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu.
Tadeusz Seibert – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej dr Joanny Zgdańskiej, aktor Teatru "Variete" w Krakowie – pracujący tam m.in. przy musicalu "Legalna Blondynka" reż. Janusz Józefowicz, a także współpracujący z orkiestrami z całej Polski przy m.in. spektaklu "Bodo Café", "ABBA Symfonicznie". Laureat wielu Festiwali Piosenki Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych m.in. nagrody główne na festiwalach piosenki we Włoszech, Bułgarii, na Węgrzech, Złota Nagroda na Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca Bicie" w Bydgoszczy, Grand Prix Ogólnopolskiego festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie, Grand Prix Festiwalu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenek lat 60. I 70. w Wyszkowie i wiele innych. Laureat programów telewizyjnych tj.: "Szansa na sukces", Śpiewaj i walcz". Od wielu lat związany z łódzkim zespołem Trabanda. Komponuje i pisze teksty na swoją pierwszą solową płytę. Od niedawna autor i założyciel Autorskiej Szkoły Wokalnej SEIBART.
Kacper Andrzejewski – wokalista, instrumentalista, kompozytor , autor tekstów. W wieku 13 lat zadebiutował na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w musicalu "Oliver Twist" odgrywając tam tytułową postać. Dubbingował w bajkach Disneya w produkcjach takich jak "Matki w Mackach Marsa" , "Jake i Piraci z Nibylandii" czy "Akwalans". Brał udział w 2. edycji programu "Bitwa na Glosy" w drużynie Moniki Kuszyńskiej. Aktualnie jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr Joanny Zagdańskiej.
Akompaniować będzie zespół instrumentalistów w składzie:
Adam Lemańczyk – aranżacje, kierownictwo muzyczne, klawisze
Antoni Olszewski – kontrabas, git. basowa
Mateusz Krawczyk – perkusja.