Układ graficzny na magnesach jest taki sam, co sprawia, że kolekcja tworzy naprawdę estetyczny efekt – czy to na magnetycznej tablicy czy to na lodówce... Na górnej części widnieje kopia tablicy z nazwą miejscowości, a na dole wizerunek miasteczka z herbem. Wszystkie mają też tę samą wielkość – karty bankomatowej.
Jeden z takich magnesów nabyć można już w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skórczu, mieszczącej się przy ul. Jana III Sobieskiego 7. Cena magnesu to 6 zł za sztukę.
Gdzie zdobywać magnesy?
Lista miejscowości codziennie się powiększa, dlatego, jeśli chcesz sprawdzić, czy w danej miejscowości można nabyć magnes turysty, wejdź na stronę www.magnesturysty.pl, wejdź w zakładkę „Punkty sprzedaży”, kliknij na mapce konkretne województwo, a następnie wybierz interesującą Cię miejscowość – musi ona „świecić się” na zielono – w innym wypadku oznacza to brak punktów sprzedaży w danej lokalizacji).
Punktem sprzedaży mogą być urzędy miasta lub gminy, biura informacji turystycznych, muzea, biura turystyczne, biblioteki, hotele, bary etc. Kwestia chęci podjęcia współpracy z autorami pomysłu.
Magnes turysty z miasteczek pow. starogardzkiego
Magnes turysty, na chwilę obecną nabyć można także, poza wymienionym wyżej Skórczem, w Starogardzie Gdańskim – w Muzeum Ziemi Kociewskiej, mieszczącym się przy ul. Bocznej 2.
Ciekawe, czy pozostałe miasteczka podłapią ten pomysł
Napisz komentarz
Komentarze