środa, 9 kwietnia 2025 17:16
Reklama dotacje dla firm

FELIETON: Ofiara życia polskich policjantów

W minionym tygodniu odbyły się w całej Polsce uroczystości poświęcone polskim policjantom. 24 lipca był bowiem Świętem Policji, ustanowionym przez Sejm RP w roku 1995. Święto upamiętnia ofiarę życia polskich policjantów. Zarówno tych, którzy polegli na wojnie w obronie Ojczyzny lub zostali zamordowani przez wroga, jak i tych, którzy zginęli na służbie, w obronie życia współobywateli czy w obronie porządku publicznego.
FELIETON: Ofiara życia polskich policjantów

Dlaczego 24 lipca? Tego dnia w roku 1919 odrodzona osiem miesięcy wcześniej Rzeczpospolita Polska powołała Policję Państwową. Komuniści, kolaboranci Stalina, zainstalowani w tzw. PKWN w Lublinie, zlikwidowali ją 15 sierpnia 1944 – w czasie, gdy trwało Powstanie Warszawskie! W zamian utworzyli tzw. Milicję Obywatelską, która od początku prowadziła działalność skrajnie polityczną, „umacniała władzę ludową”, czyli sowiecki, polityczny nadzór nad Polską. 7 października był przez całe lata PRL-u (aż do roku 1989) Świętem MO i SB, czyli świętem tych, co strzelali do żołnierzy „wyklętych”, co obstawiali sfałszowane referendum i wybory w latach 1946-47, co strzelali do Polaków w Poznaniu (1956), na Wybrzeżu (1970) czy w stanie wojennym. Policję Państwową Sejm RP powołał ponownie 6 kwietnia 1990 roku.

Katyń to nie tylko oficerowie WPN
ajwiększa tragedia, jaka spotkała polskich policjantów w XX wieku, to była Zbrodnia Katyńska. Katyń kojarzy nam się głównie z oficerami Wojska Polskiego, ale warto pamiętać, że co trzecia ofiara tego ludobójstwa, zbrodni wojennej, zbrodni przeciwko ludzkości (tak ją kwalifikuje IPN) – to był polski policjant! Sowieci zamordowali, w ramach Zbrodni Katyńskiej, ponad 7 tysięcy polskich policjantów! Najwięcej spośród więźniów obozu specjalnego NKWD Ostaszków, gdzie sowieci zgromadzili ponad 6 tysięcy polskich policjantów, mordowanych potem w mrocznej siedzibie NKWD w Twerze. Ich ociekające krwią ciała czerwoni mordercy wywozili natychmiast do przygotowanych przez koparki dołów w Miednoje. Każdego dnia zakopywali tam około 250 zamordowanych Polaków. Twer nazywał się wówczas Kalinin – na część sowieckiego zbrodniarza wojennego!

Dla polskiego policjanta nie było litości. Jako znienawidzony przez bolszewików obrońca Rzeczypospolitej, był mordowany nie tylko w Twerze, ale wszędzie tam, w sowieckiej zonie okupacyjnej, gdzie został zidentyfikowany przez sowieckich kolaborantów, przez jaczejki komunistyczne, jako „policjant pańskiej Polski”.

W powojennej Polsce sowieckiej
komuniści kontynuowali tę okupacyjną politykę. O przyjęciu do służby „przedwojennego policjanta” nie było mowy, choć milicja miała wielkie problemy w zwalczaniu pospolitych przestępstw, z powodu braku wykwalifikowanych kadr. Na dodatek ci nowi milicjanci, młodzi chłopcy z poboru, też nie spełniali w większości komunistycznych wyobrażeń o „obrońcach władzy ludowej”. Na początku lat 50. minister bezpieki Stanisław Radkiewicz (ukończył przed wojną 4 klasy szkoły powszechnej…) skarżył się podczas narady z wojewódzkimi szefami bezpieki, że z szeregów MO trzeba było wydalić 7 tysięcy milicjantów! Nic dziwnego, znamy przypadki zgłaszania się tych milicjantów do oddziałów partyzantki antykomunistycznej!

Późniejsze „szeregi” milicyjno – ubeckie (od końca 1954 roku milicyjno – esbeckie) były już jednak sformatowane na modłę sowiecką. Polacy łudzili się sądząc, że „jak przyjdzie co do czego”, to zwykły żołnierz i zwykły milicjant nie będą strzelać do rodaków. Niestety, było inaczej, co pokazały już w roku 1956 ulice Poznania, jeszcze bardziej dramatycznie ulice Gdyni, Gdańska i Szczecina w roku 1970, a potem nielegalny stan wojenny i liczne zbrodnie popełnione wtedy, najczęściej skrytobójczo, przez funkcjonariuszy ZOMO junty Jaruzelskiego.

Tczew daje dobry przykład
Jedna z uroczystości Święta Policji odbyła się w Tczewie. Miasto troszczy się nie od dziś, by mieszkańcy pamiętali o swoich policjantach, którzy umierali w obronie niepodległej Rzeczypospolitej. 4 kwietnia 2017 roku uroczyście otwarto Tczewski Panteon Katyński, jeden z największych w kraju. Co trzeci dąb pamięci w tym panteonie poświęcony był zamordowanemu przez NKWD policjantowi z powiatu tczewskiego. Animatorem, pomysłodawcą i po części wykonawcą Panteonu był Stefan Kukowski, tczewski artysta, grafik komputerowy, a jednocześnie wielki mistrz konfederacji Orderu św. Stanisława. Z jego inicjatywy w lipcu zeszłego roku poświęcono wielką marmurową tablicę na budynku przedwojennej komendy Policji przy ulicy Lecha 9. Na tablicy widnieje 18 nazwisk tczewskich policjantów, więźniów Ostaszkowa, ofiar Zbrodni Katyńskiej i 15 nazwisk tczewskich policjantów, którzy zginęli w czasie wojny z ręki niemieckiej. Ofiary sowieckie i niemieckie na jednej tablicy! To chyba jedyna taka tablica w całej Polsce! To najlepsza ilustracja paktu Ribbentrop – Mołotow, zwłaszcza drugiego tajnego porozumienia obu agresorów (bywa nazywany drugim paktem R-M, bo sygnatariusze byli ci sami), podpisanego 28 września 1939 roku, o zwalczaniu wszelkich polskich dążeń niepodległościowych na terenie podlegającym obu okupantom i ich współpracy w tym zakresie. To właśnie ten drugi tajny pakt był fundamentem zbrodni i sowieckich, i niemieckich, z pierwszych dwu lat wojny.

Kontynuacją idei Stefana Kukowskiego było obecnie odsłonięcie tablicy z nazwą Skwer Ofiar Katynia (na podstawie uchwały Rady Miasta Tczewa) i posadzenie dębu pamięci dla tych 18 policjantów z powiatu tczewskiego, więźniów Ostaszkowa.

Inspektor Marcin Malinowski, komendant powiatowy policji w Tczewie, dziękuje pani prezes Rodziny Katyńskiej w Gdańsku, Hannie Śliwie-Wielesiuk, za kultywowanie pamięci o ofierze życia tczewskich policjantów. Obecna na uroczystości honorowa prezes gdańskiej Rodziny, pani Emilia Maćkowiak, była córką zamordowanego w Twerze aspiranta Policji Państwowej, Wojciecha Malinowskiego


Gospodarzami uroczystości byli tczewscy policjanci, ze swym komendantem inspektorem Marcinem Malinowskim na czelne. Obecni byli prezydent miasta Tczewa Mirosław Pobłocki i starosta tczewski Mirosław Augustyn. Nowy skwer i dąb pamięci poświęcił kapelan tczewskich policjantów ks. Jan Buk.

Najważniejszymi gośćmi były jednak dzieci katyńczyków: pan Jerzy Wierzbowski – syn jednego z zamordowanych policjantów, pomysłodawca Skweru Ofiar Katynia, pani Emilia Maćkowiak – córka zamordowanego aspiranta Policji Państwowej Wojciecha Malinowskiego, uczestniczka wielkiego strajku w Stoczni Gdańskiej w roku 1980, organizatorka i wieloletnia prezes Rodziny Katyńskiej w Gdańsku. Towarzyszyła jej obecna pani prezes Hanna Śliwa-Wielesiuk. Słowo o Zbrodni Katyńskiej i policyjnej ofierze, ciągle jeszcze mało znanej, wygłosił Piotr Szubarczyk – członek honorowy Rodziny Katyńskiej w Gdańsku.

Od lewej: Emilia Maćkowiak, Jerzy Wierzbowski, Urszula Roguska, Hanna Śliwa-Wielesiuk i Stefan Kukowski.
 


Urszula Roguska – pomorski koordynator programu „Katyń … Ocalić od zapomnienia” – zwróciła uwagę na wyjątkowy charakter tczewskiego dębu pamięci. Sadzi się go dla jednej osoby, ten zaś upamiętnia całą tczewska osiemnastkę, widniejącą na pamiątkowej tablicy. Zachęcamy nie tylko tczewian do odwiedzania Skweru, do zapalenia znicza i do chwili refleksji. Pamiętajmy też o policjantach z naszego miasta, powiatu, regionu, którzy ginęli za Polskę. Upamiętniajmy ich. Czasy są bowiem szczególne. Antypolscy totalniacy przy każdej nadarzającej się okazji znieważają polskich policjantów (vide: chamskie okrzyki pod ich adresem Marty Lempart i jej kohorty). Ostatnio „manifestują” pod komisariatami, rzekomo „w obronie praw kobiet”! Dobrze wiedzą, co robią. Słaba policja to słabe państwo polskie, którego nie może się doczekać Weber und seine Kameraden.

Sięgajmy do najpiękniejszych kart naszej policji, by to co piękne w jej historii było wzorem dla policjantów naszych czasów. By mieli świadomość, że są jednym z fundamentów Polski niepodległej. Tak samo dziś, jak w okresie II Rzeczypospolitej.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

SYGNALISTA 06.08.2023 19:09
A GRANATNIK GŁÓWNEGO POLICJANTA WYSTRZELIŁ ??

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zaprasza na koncerty i wydarzenia muzyczne w kwietniu 2025 r. Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zaprasza na koncerty i wydarzenia muzyczne w kwietniu 2025 r. Koncerty symfoniczne i wydarzenia PFB w kwietniu 2025 r. Archikatedra Oliwska2/04/2025, środa, godz. 19:15Wstęp wolny!Koncert PapieskiWystąpią:Chór 441 Hz, fot. Sandra ŻyłkaOrkiestra PFBRafał Kłoczko – dyrygentMagdalena Stefaniak – sopran Zuzanna Nalewajek – mezzosopran Sebastian Mach – tenor Tomasz Raff – basChór 441 Hz(przygotowanie: Anna Borkowicz)Młodzieżowy Chór Mieszany Cantilenaz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego(przygotowanie: Anna Borkowicz)Młodzieżowy Chór Mieszany Semper Iuvenes w Toruniu(przygotowanie: Renata Szerafin-Wójtowicz)Jakub Kornacki – narratorW programie:Wolfgang Amadeusz Mozart – Requiem d-moll KV 626 [50’]Fragmenty poezji i prozy Jana Pawła IITradycyjnie już we wspaniałej Archikatedrze Oliwskiej Orkiestra Polskiej Filharmonii Bałtyckiej zagra w hołdzie dla Papieża Polaka. Towarzyszyć jej będą znakomici polscy śpiewacy oraz aż trzy zespoły chóralne. Fragmenty twórczości Jana Pawła II przeczyta Jakub Kornacki. Perełką repertuarową będzie Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Dyryguje Rafał Kłoczko.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2024 roku:Ruch Muzyczny---Sala Koncertowa PFB4/04/2025, piątek, godz. 19:00Bilety: 27-126,5 złKoncert symfoniczny – Alena BaevaAlena Baeva_fot. Andrej GrilcWystąpią:Orkiestra PFB George Tchitchinadze – dyrygentAlena Baeva – skrzypceProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Antonín Dvořák – Koncert skrzypcowy a-moll op. 53 [32']Przerwa [20']Johannes Brahms – II Symfonia D-dur op. 73 [43']Jedna z najwszechstronniejszych skrzypaczek na świecie Alena Baeva wraca do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Koncert 4 kwietnia pozwoli ponownie podziwiać jej fenomenalną technikę i wysłuchać wyjątkowej, jak zawsze w jej przypadku, interpretacji arcydzieła światowej wiolinistyki, czyli pełen wirtuozerii dla solisty Koncert skrzypcowy a-moll Dvořáka. --Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2024 roku:Ruch Muzyczny---Sala Biała / Dębowa6/04/2025, niedziela, godz. 10:00 i 11:30Bilety w cenie: 19-58 zł (bilet rodzinny w cenie 131,5 zł) Warsztaty rodzinnego muzykowania – Bajka o brzydkim kaczątkuWystąpi:Orkiestra dziecięca z Centrum Edukacji SuzukiBarbara Rompca – skrzypceProwadzenie: Dorota PawlusGodz. 10:00 à wiek: do 5 latGodz. 11:30 à wiek: 6-10 latCzas trwania: ok. 50 min.Liczne instrumenty, takie jak skrzypce oraz flety, opowiedzą Wam historię małego, dzielnego pisklątka, które zaskoczyło wszystkich i wyrosło na pięknego łabędzia. Bajkę wyświetlaną na ekranie wzbogacą arcyciekawe efekty brzmieniowe. Natomiast w części plastycznej warsztatów wykonacie własne skrzypeczki, jakich świat nie widział.Warsztaty rodzinnego muzykowania to uczta muzyczna, jaką przygotowaliśmy dla rodzin z dziećmi. Czego możecie się spodziewać w te niedzielne przedpołudnia? Podczas każdego spotkania:• umuzykalnianie, gra na instrumentach, śpiewanie i taniec• bajka muzyczna, czyli część słowno-muzyczna lub słowno-taneczna• warsztaty plastyczne--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala Koncertowa PFB7/04/2025, poniedziałek, godz. 11:00Bilety: 28 złKoncert edukacyjny – Tajemnice strunWystąpią:Maja Gadzińska – śpiew, prowadzenie koncertuNatalia Walewska – skrzypce, kierownictwo artystyczneAnna Bona – skrzypce, scenariusz koncertuSławomir Iwaniak – altówkaAnna Śmiszek-Wesołowska – wiolonczelaJędrzej Kacprzyk – kontrabasIwona Kacprzak – gitaraWiek: 4+Czas trwania: ok. 50 min.Filharmonia i żyjące w niej instrumenty skrywają wiele tajemnic. Wiadomo, że często ćwiczą i ciężko pracują. Jednak gdy nadchodzi ten dzień, wieczór z występem przed odświętnie ubraną publicznością w wypełnionej po brzegi sali, zdarzają się przykre niespodzianki. Tym razem padło na skrzypce, które kompletnie się… rozkleiły. Co teraz? Zaprzyjaźniony lekarz, specjalista od chorób instrumentów smyczkowych, przybywa z pomocą.Pan lutnik – Jacek Sikorski – opowie o budowaniu instrumentów i zabiegach pielęgnacyjnych, które trzeba codziennie wykonywać, aby utrzymać je w dobrej kondycji. Odpowie również na pytania, dlaczego stradivarius jest droższy od mercedesa i gdzie instrumenty mają duszę.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala nad Motławą 8/04/2025, wtorek, 13:30Bilety w cenie: 38 zł (jeden bilet obejmuje wstęp jednego dziecka i opiekuna)Warsztaty muzyczne: Muzykalny maluszekTwoje dziecko ma talent muzyczny?Pokażemy Ci, jak go rozwinąć!Prowadzenie: Dorota PawlusWiek: 1–4 latCzas trwania: 45 min.Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia umuzykalniające dla dzieci i całych rodzin. Przyjdź, dołącz do nas. Tym, co wyróżnia te zajęcia spośród innych, są wspaniała zabawa przy wartościowej, bogatej stylistycznie muzyce, starannie dobrany każdy szczegół oraz skupienie się na pielęgnowaniu relacji w rodzinie. Wykorzystujemy piosenki w języku polskim oraz angielskim. Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, śpiewanie, zabawa z rekwizytami, gra na instrumentach muzycznych. Wykonamy proste instrumenty muzyczne oraz przedmioty związane ze sztuką. Damy Wam też wskazówki, jak umuzykalniać dzieci w domu i co robić, by muzyka stała się naturalną częścią Waszego życia.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala Koncertowa PFB11/04/2025, piątek, godz. 19:00Bilety: 16-80 złGala Pomorskiej Nagrody Artystycznej / Młode talenty – najlepsi dyplomanci aMuzPomorska Nagroda Artystyczna - statuetki fot. Mateusz Słodkowski_PFBWystąpią:Orkiestra PFBMaciej Tomasiewicz – dyrygentZihao Wang – fortepianZihao WangWeize Yang – saksofonWeize YangProwadzenie: Marta GoluchW programie:Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Sroka Złodziejka [10’]Takashi Yoshimatsu – Cyber Bird Concerto na saksofon i orkiestrę op. 59 [25']Richard Addinsell – Warsaw Concerto [10']Antonín Dvořák – Tańce słowiańskie (nr 7 c-moll, nr 8 g-moll op. 46 oraz nr 7 C-dur op. 72) [10’]Polska Filharmonia Bałtycka co roku gości galę finałową najbardziej prestiżowej nagrody artystycznej na Pomorzu, czyli Pomorskiej Nagrody Artystycznej. Wybierani zostają laureaci w trzech kategoriach: Kreacje Artystyczne, Nadzieja oraz Mecenat, zaś marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk przyznaje dodatkowo Wielką Pomorską Nagrodę Artystyczną za całokształt twórczości. W tym roku wydarzenie to połączone jest z prezentacją twórczości najzdolniejszych dyplomantów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Tak się złożyło, że w tym roku są to dwaj artyści pochodzący z Chin: pianista Zihao Wang oraz saksofonista Weize Yang. Filharmoników gdańskich poprowadzi Maciej Tomasiewicz.Koncert współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Muzyk – rezydent, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego                  --Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala Koncertowa PFB13/04/2025, niedziela, godz. 12:00Bilety: 27-70 złKoncert familijny – Z guzika na guzikorkiestra akordeonowa PulsantiWystąpią:Orkiestra akordeonowa Pulsanti w składzie:Dominik Żych, Wojciech Kowal, Maksymilian Lejk, Albert Woelke, Kamil Heliasz, Martyna Podolska-Dębska, Ewa Nizielska, Małgorzata Remiszewska, Jakub Kolańczyk, Mikołaj Skopek, Adam Tarnożek, Paweł Deja, Wojciech UlanowskiSabrina Stachel – dyrygentkaWizualizacje: Saskia WojtalewiczPrzed siebie krok, a potem skok! Wyprawa z guzika na guzik i dalej – po rozmaitych okresach w historii muzyki, jej gatunkach i stylach. Dołączcie do nas, a pobudzimy Waszą wyobraźnię i zainteresowanie sztuką, nakarmimy ciekawość i kreatywność. Specjalnie dla Was stworzymy barwną dźwiękową mozaikę: od muzyki klasycznej, poprzez ścieżki dźwiękowe z popularnych bajek i filmów, po dobrze znane utwory współczesne.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala Kameralna15/04/2025, wtorek, godz. 9:00 i 11:00Bilety w cenie: 17 złLekcje z Mistrzami – Fryderyk ChopinMazurki nie tylko na WielkanocDaniel ZiomkoWystąpią:Monika Pionk – śpiew, scenariusz i prowadzenie koncertuDaniel Ziomko – fortepiangodz.9:00 à wiek 10-14 latgodz. 11:00 à Wiek: 14+Czas trwania: ok. 50 min.Święta Wielkanocne za pasem. Czas więc na opowieść o największym polskim Mistrzu kompozycji fortepianowych. Poznacie jego życie i wybrane spośród licznych arcydzieł. Dlaczego właśnie Chopin, zapytacie? Niektóre utwory silnie kojarzą się ze słodkim wielkanocnym przysmakiem – mazurkiem. Podczas lekcji dowiecie się, co łączy mazurki fortepianowe z tymi wypiekanymi. Usłyszycie także inne wspaniałe tańce, takie jak: kujawiak, polonez czy walc, a przede wszystkim poznacie bliżej patrona naszej Filharmonii.--Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch Muzyczny---Sala Koncertowa PFB25/04/2025, piątek, godz. 19:00Bilety: 32-121,5 złKoncert symfoniczny – Konstanty Andrzej KulkaKonstanty Andrzej Kulkaorkiestra PFB fot. Piotr HukałoWystąpią:Orkiestra PFBRuben Silva – dyrygentKonstanty Andrzej Kulka – skrzypceProwadzenie: Konrad MielnikW programie:Stanisław Moniuszko – Mazur z opery Halka [5']Karol Lipiński:– Rondo koncertowe C-dur op. 18 [13']– Fantazja G-dur na motywach z opery Krakowiacy i Górale J. Stefaniego op. 33 [12']Przerwa [20']Manuel Enriquez – Rapsodia Latinoamericana [15']Arturo Márquez: – Danzón nr 2 [10']– Conga del fuego nuevo [5']W ostatni piątek kwietnia w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej gościmy wyjątkowego artystę. Pochodzący z Gdańska jedenz najwybitniejszych polskich skrzypków Konstanty Andrzej Kulka, który pomimo 78 lat zadziwia imponującą kondycją artystyczną. Maestro Kulka  z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wykona dwa dzieła jednego najwybitniejszych wirtuozów skrzypiec swoich czasów, stawianych na równi z Niccolò Paganinim - Karola Lipińskiego. Dyryguje Ruben Silva. --Sponsor Strategiczny PFB: Energa Grupa OrlenGłówny Sponsor PFB – Mecenas Kultury: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.Partner wydarzeń artystycznych PFB w 2025 roku:Ruch MuzycznyData rozpoczęcia wydarzenia: 04.04.2025
16-17 05. 2025 - Festiwal Hevelka  2025 16-17 05. 2025 - Festiwal Hevelka 2025 W 2025 roku festiwal Hevelka świętuje swoje 10 lat! Z tej okazji szykujemy dla Was moc atrakcji. Tradycyjnie już zapraszamy w maju na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, aby rozsmakować się w polskich trunkach rzemieślniczych w towarzystwie doskonałego street foodu i miło spędzić czas.Gdańska Fundacja Kultury ponownie zorganizuje STREFĘ KULTURY z koncertami instrumentalnymi na trybunach, otwartymi dla wszystkich uczestników Hevelki. W tegorocznej ofercie artystycznej nie zabraknie improwizacji młodych gdańskich pianistów jazzowych, pojawi się także muzyka gitarowa. Główną atrakcję stanowić będą wieczorne pokazy artystyczne, łączące ze sobą muzykę i sztuki plastyczne - malowanie na piasku.GE3K Events jak zwykle zorganizuje obszerną STREFĘ GIER PLANSZOWYCH z mnóstwem planszówek i karcianek do wyboru, najlepszymi animatorami w Trójmieście, turniejami oraz konkursami. Pojawią się też premierowo atrakcje, jakich dotychczas na Hevelce nie było. Więcej informacji już niebawem!----------Czego można oczekiwać od Hevelki?- najlepszych piw rzemieślniczych od topowych browarów i wschodzących gwiazd sceny kraftowej;- premier i limitowanych piw, dostępnych tylko w kegach;- szerokiego wyboru piw bezalkoholowych i niskoprocentowych, aby każdy - również ten niepijący - znalazł coś dla siebie;- bogatej oferty wysokogatunkowych trunków innych niż piwo - destylatów, miodów, cydru;- licznych foodtrucków, serwujących różnorodną kuchnię, w których każdy znajdzie coś pysznego;- komfortu, który oferuje Polsat Plus Arena w postaci klimatyzowanej, wygodnej przestrzeni, wielu miejsc siedzących, odpowiedniego zaplecza sanitarnego i udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami;- pewności, że żadna pogoda nie pokrzyżuje Wam planów, gdyż stadion daje schronienie przed ewentualnym deszczem, a jednocześnie umożliwia wypicie piwa na świeżym powietrzu, otwierając swoje przestronne trybuny.----------Godziny otwarcia:16.05.2025 - 16:00 - 00:0017.05.2025 - 14:00 - 00:00----------BILETY - sprzedaż online już niebawem!Ceny:- bilet 1-dniowy: 33 zł online lub 36 zł na miejscu,- bilet 2-dniowy: 46 zł online lub 50 zł na miejscu.W cenie biletu zawarty jest bonus do wyboru:- szklanka festiwalowa,- wsparcie Fundacji Hospicyjnej.Promocja: od 21.00 bilet jednorazowy bez bonusu – 15 zł. Obowiązuje przy zakupie biletów w kasach.Bilet wstępu na Hevelkę uprawnia również do korzystania z bogato wyposażonej Strefy Gier Planszowych i udziału w koncertach organizowanych w Strefie Kultury.Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii 1, pomorskieData rozpoczęcia wydarzenia: 16.05.2025
KOMENTARZE
Autor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Obwodnicy nie ma i nie będzie tak jak nie ma przejazdów pod torami i nowego wiaduktu w Starogardzie.Data dodania komentarza: 16.02.2025, 06:32Źródło komentarza: WAŻNE: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Starogardu Gdańskiego. Wpłynęło 12 ofertAutor komentarza: Stanisław SierkoTreść komentarza: ... każda promocja pięknych miejsc Kociewia, a szczególnie miejsc NAJBLIŻSZYCH naszym sercom i najbliższych odległościowo jest CENNA ... brawo ... liczę na kontynuację ... pozdrawiam wszystkich aktualnie pracujących w Wydawnictwie Pomorskim ... Stanisław Sierko, były redaktor naczelny "Gazety Kociewsakiej" ...Data dodania komentarza: 14.02.2025, 20:42Źródło komentarza: Historia i dziedzictwo Borów Tucholskich – niezwykłe miejsca, które warto odwiedzićAutor komentarza: SYGNALISTATreść komentarza: NAWROCKI NIE NADAJE SIĘ NA PREZYDENTA TO JAK NIKODEM DYZMA MIAŁ BYĆ PREMIEREMData dodania komentarza: 14.02.2025, 09:43Źródło komentarza: [GALERIA ZDJĘĆ] Karol Nawrocki – obywatelski kandydat na prezydenta w Tczewie. Przywitany przez tłum tczewian, wyborców z Kociewia, ale też Żuław i Powiśla!Autor komentarza: DjTreść komentarza: Szkoda, że f-sz czynni e służbie ten dzień obchodzą jak każdy inny. Każda formacja dostaje nagrody na swoje święto, ale to SW stan umysłuData dodania komentarza: 13.02.2025, 22:43Źródło komentarza: Święto Tradycji Służby Więziennej - spotkanie z emerytowanymi funkcjonariuszamiAutor komentarza: Duda AndriuTreść komentarza: Bla bla bla nudyData dodania komentarza: 11.02.2025, 22:11Źródło komentarza: O polityce, wyborach i haniebnej wypowiedzi minister Nowackiej. Felieton Piotra SzubarczykaAutor komentarza: KaśkaTreść komentarza: Same bzdety. Propaganda jak to jest dobrze za rządów PO. Ściema.Data dodania komentarza: 11.02.2025, 04:57Źródło komentarza: Inwestycje w gminach powiatu starogardzkiego (cz. 2)
Reklama
Reklama
Reklama