Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel. Dyrektorem festiwalu był ks dr Zdzisław Ossowski.
W programie imprezy były trzydniowe warsztaty gospel, konkurs chórów, wieczór uwielbienia (czwartek) i warsztaty egzegetyczne. Koncertowali: Destina Praise z USA, The Sonund Of Tha Saintz z Anglii oraz polskie chóry: Szczecin Gospel Choir, Deus Meus, PIN, Młodzieżowy Chór Harfa. Zion, Longfield Gospel (Austria).
Piątek
Jury konkursu chórów w składzie: Wanda Reese- Atlanta, Carma Reese – Atlanta
Peter Steinving – Kopenhaga, Solomon Facey – Londyn i ks. dr Zdzisław Ossowski – przewodniczący, po wysłuchaniu chórów zgłoszonych do konkursu: The Gospel Time z Łodzi, Chóru Kameralnego „AF MUSIC’ z Żor i Klaster z Gorzowa Wielkopolskiego postanowiło niejednogłośnie - podczas długiej merytorycznej dyskusji - nie przyznać pierwszej nagrody.
Drugą nagrodę w wysokości 3.000 zł wraz ze srebrno – bursztynową różą ufundowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel otrzymał chór kameralny „AF MUSIC’ z Żor pod dyrekcją Andrzeja Marcińca. Trzecią trzecią nagrodę (1.000 zł) wraz ze srebrno – bursztynową różą ufundowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej przyznano The Gospel Time z Łodzi, pod dyrekcją Moniki Marszałek i Malwiny Lewińskiej
Wieczorem w amfiteatrze łąkowym wystąpiły: Szczecin Gospel Choir, The Sonund Of Tha Saintz z Anglii, koncertował Zbigniew Wodecki i wystawiono oratorium „Woła nas Pan”Ernesta Brylla i Włodzimierza Korcza z udziałem Alicji Majewskiej, Doroty Osińskiej, Ewy Urygi, Marka Bałaty, Zbigniewa Wodeckiego i Jacka Wójcickiego oraz Strzyżowskiego Chóru Kameralnego. Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej dyrygował Rafał Jacek Delekta.
Koncert oglądało kilka tysięcy ludzi
Sobota
W amfiteatrze wystąpił około 400-osobowy chór złożony z uczestników warsztatów. W jego skład wchodzili chórzyści z Polski, Anglii, USA i Austrii. Po nich wystąpił dziewięcioosobowy zespół Destina Praise z USA wywodzący się z Atlanty. Jego członkowie należą do Kościoła Metropolitalnego Destiny Metropolitan Worship Church (DMWC) w rejonie Atlanty, gdzie założyciel zespołu, dr. Bryan E. Crute, jest starszym pastorem
Kolejna gwiazda wieczoru, Deus Meus, przez 11 lat zagrał prawie 500 koncertów. Zespół tworzą studenci i absolwenci uczelni Szczecina.
Po DM wystąpił działający od 2005 r. zespół PIN i Młodzieżowy Chór Harfa.
- Przyjechaliśmy do Osieka aby sławić swoim śpiewem Pana i dzielić się swoją radością z innymi ludźmi – mówili uczestnicy koncertu .
W niedzielę o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w oprawie artystycznej ku czci św. Rocha (patron Parafii w Osieku) z udziałem Alicji Majewskiej, Ewy Urygi i Marka Bałaty oraz Strzyżowskiego Chóru Kameralnego i Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Czytania mszalne w wykonaniu Haliny Winiarskiej i Jerzego Kiszkisa.
Reklama
Gospelowe wielbienie Pana
KOCIEWIE/OSIEK. W Osieku odbywa się XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Osiek 2009 oraz XIII koncert Chórów Gospel.
- 16.08.2009 00:00 (aktualizacja 14.08.2023 14:28)
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze