Dlaczego praca dorywcza to moc korzyści dla Ciebie?
Praca dorywcza stanowi doskonałą opcję dla studentów, umożliwiającą zarabianie dodatkowych pieniędzy przy zachowaniu elastycznych godzin pracy. Pozwala także dostosować harmonogram pracy do planu zajęć i nauki. Poza tym dodatkowa praca to także okazja do zdobycia zupełnie nowych umiejętności lub odkrycia pasji. Gdzie takie zatrudnienia szukać?
Formy pracy dorywczej dla studentów
Właściwie wszędzie! Możesz zapytać na swojej uczelni czy nie potrzebują pomocnika w dziekanacie lub na innym administracyjnym stanowisku. Jeśli fascynuje Cię nauka, z pewnością na wydziale znajdziesz wykaz prowadzonych badań naukowych, do których możesz dołączyć jako asystent badawczy. Możesz też sprawdzić, czy uczelnia nie poszukuje tutora, np. języka polskiego dla studentów zza granicy.
Świetnym sposobem na dorobienie sobie do stypendium jest także praca zdalna. Portale z ofertami pracy dla studentów, platformy freelancerskie czy media społecznościowe to miejsca, w których możesz szukać ogłoszeń pracy dodatkowej skierowanej do studentów różnych kierunków. Możesz również jako korepetytor, oferując maturzystom przygotowanie do matury z matematyki w formie dodatkowych zajęć.
Praktyki zawodowe i wolontariat
Choć perspektywa zarobienia dodatkowych pieniędzy jest bardzo kusząca, to nie samą pracą student żyje. Jeśli chcesz zdobyć doświadczenie, nauczyć się pracy w zespole bądź zależy Ci na nawiązaniu nowych kontaktów, postaw na aktywność społeczną. Zaangażuj się w wolontariat, który da mnóstwo satysfakcji, a jednocześnie poszerzy Twoje horyzonty i sprawi, że na wiele spraw zaczniesz patrzeć zupełnie inaczej.
Jeśli z kolei zależy Ci, by rozwijać się w konkretnej branży, a pracodawcy niechętnie chcą zatrudnić młodą osobę bez doświadczenia, zapytaj, czy możesz odbyć w firmie praktyki zawodowe. Zwykle są one nieodpłatne, ale jeśli się sprawdzisz, z czasem możesz liczyć na etat w przedsiębiorstwie.
Choć szukanie zatrudnienia w czasie nauki może wydawać się trudne, nie poddawaj się. Wykorzystaj znajomości. Popytaj rodzinę, znajomych bądź wykładowców czy nie znają kogoś, kto szuka pracownika z Twoimi umiejętnościami. Tylko aktywne poszukiwanie rozwiązań pozwoli znaleźć zatrudnienie, o jakim marzysz.
Napisz komentarz
Komentarze