sobota, 21 września 2024 11:48
Reklama
Reklama

UCZNIOWIE W MUNDURZE - Centralny Zlot Klas Wojskowych – Drawsko Pomorskie 2024

Honor, lojalność, dyscyplina, odpowiedzialność oraz umiejętność pracy w zespole to drogowskaz, który będzie wskazówką dla Kadetów przez najbliższe dni w czasie Centralnego Zlotu Klas Wojskowych - Drawsko Pomorskie 2024. Jak co roku najlepsi z najlepszych wśród klas o profilu wojskowym w Polsce spotkają się na 7-dniowym zlocie Kadetów.
UCZNIOWIE W MUNDURZE - Centralny Zlot Klas Wojskowych – Drawsko Pomorskie 2024

Autor: CWCR

Miejsce szkolenia nie jest przypadkowe, ponieważ, aby przybliżyć realia służby wojskowej jak i sprzętu, którym na co dzień posługują się żołnierze, wytypowano 2. Brygadę Zmechanizowaną ze Złocieńca oraz instruktorów z 12. Brygady Zmechanizowanej i 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jednostkom tym doskonale znane są poligonowe obiekty szkoleniowe Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko. Będą doskonałymi przedstawicielami żołnierskiego rzemiosła dla wszystkich grup Kadetów biorących udział w szkoleniu.


 

Już od 15 września ok. 600 kadetów, blisko 200 dziewcząt i ponad 400 chłopców podzielonych na 30 zespołów reprezentujących niemalże wszystkie województwa, przez 7 dni, będzie podejmować wyzwania jakie postawi przed nimi poligon w Drawsku Pomorskim.

IX. Centralny Zlot Klas Mundurowych będzie miał charakter integracyjno-wojskowy, prowadzony w ramach obozu edukacyjnego. To najlepsi z najlepszych - elita kadetów spośród szkół, które wykazały się największą liczba absolwentów w danym regionie, którzy podjęli różne formy służby wojskowej, którzy zdobyli czołowe miejsca w Strzeleckich Mistrzostwach Polski dla Klas Wojskowych, w Międzyszkolnym Turnieju wiedzy o Wojsku Polskim „Ekstraklasa Wojskowa”, a także Ogólnopolskim Przeglądzie Musztry Klas Wojskowych oraz Spartakiadzie Sportowo-Obronnej dla Klas Wojskowych. Powyższe osiągnięcia otworzyły uczniom drzwi
do Centralnego Zlotu Klas Wojskowych.


 

Dzięki Ministerstwu Obrony Narodowej, pod egidą Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji prowadzone są projekty, które umożliwiają realizację programów nauczania skierowanych do uczniów szkół średnich.

To dzięki tym projektom funkcjonują Oddziały Przygotowania Wojskowego, Cyber. Mil z Klasą oraz Branżowe Oddziały Wojskowe, które mają na celu kształcenie i edukację młodzieży, w zakresie zarówno obronności i przygotowania do służby wojskowej jak i nabywania wartości takich jak: współpraca, dyscyplina, lojalność i etyka. Udział uczniów w zlocie umacnia także wartości patriotyczne i szacunek do munduru. Uczy również historii i tradycji wojskowych oraz wzmacnia patriotyzm wśród młodzieży.


 

Głównym celem zlotu jest pogłębienie umiejętności wojskowych nabytych przez kadetów w trakcie prowadzonych szkoleń w patronackich jednostkach wojskowych, a także podczas nauki w macierzystych szkołach. Dodatkowo, celem zlotu jest także kształtowanie u młodzieży umiejętności oraz cech charakteru niezbędnych do współdziałania w zespole i zapoznanie z możliwościami szkoleniowymi oraz bojowymi pododdziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zlot będzie nie tylko doskonałą okazją do nauki, ale także do refleksji nad wartościami, które kształtują nasze społeczeństwo. Każdy uczestnik szkolenia wyniesie z tego wydarzenia nowe umiejętności i silne poczucie przynależności do wspólnoty, która łączy pokolenia.

16 września o godz. 8.00 na terenach nowego kompleksu Głębokie (Obozowisko OC Głębokie – współrzędne geograficzne: 53.3168235, 15.6269718) odbędzie się uroczyste otwarcie IX. Centralnego Zlotu Klas Wojskowych.


 

CWCR



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
20 - 22 września 2024, Gdynia, Dary Ziemi 20 - 22 września 2024, Gdynia, Dary Ziemi W ostatni weekend września podczas Darów Ziemi 🍯🌰🌿🍞 amatorzy tradycyjnych ciast, chlebów, nalewek, wędzonych wędlin, miodów, serów długo dojrzewających czy powideł wysmażanych według staropolskich receptur - mogą czuć się zaproszeni. Na wszystkich stoiskach praktycznie ze wszystkich regionów Polski będzie można nie tylko kupić ale także smakować wyroby. Wybór będzie okazały.Impreza Dary Ziemi od lat służy prezentacji darów ziemi oraz kultury i tradycji różnych regionów Polski oraz krajów - poszczególnych członków unii europejskiej. Zgodnie z tradycją impreza symbolicznie kończy lato i zaczyna sezon jesienny - tj. czas zbiorów i przetwarzania darów ziemi, a także czas sentymentalnej podróży w głąb naszej kultury i tradycji materialnej."Dary Ziemi" to także piknik rodzinny i biesiada na świeżym powietrzu. Na dzieci będą czekały atrakcje "parkowe" - jazdy na konikach, smakołyki oraz zabawy plenerowe.Dary Ziemi Gdynia 2024Na miłośników ogrodów - czekać będą jesienne odmiany kwiatów, w tym wrzosów w wielu odmianach i krzewów, pnączy, cebulki kwiatowe, sprzęt ogrodniczy ... słowem wszystko co jest potrzebne do jesiennych prac w ogrodzie.Zapraszamy na cztery polany:🌻 Polana Tradycji i Smaku stoiska handlowe z różnorodnymi produktami regionalnymi🌻 "Polana Eko"Stoiska setek wystawców i artystów z całego kraju – od Kaszub, Warmii i Mazur przez Wielkopolskę po Bieszczady, Podlasie, Podhale – z ekologiczną polską żywnością, regionalnymi smakołykami i wyrobami rzemieślniczymi.W ofercie m.in.:• miody zwykłe i pitne; nalewki i wina,• wędliny, sery, ryby,• przetwory warzywne i owocowe,• ciasta, andruty i sękacze.• rzemieślnicze wyroby konfekcyjne, • naturalna biżuteria z kamieni, szkła i bursztynów,• tekstylne zabawki,• wyroby i tekstylia do przyozdobienia stołów i kuchni.🌻 „Polana Biesiadna”Tradycyjne specjały polskie do skosztowania, beztroskie biesiady przy ognisku i ciekawy program artystyczny pełen folklorystycznych dźwięków, muzyki ogrodowej, popisów zespołów tanecznych i muzycznych.Liczne atrakcje dla dzieci: przejażdżki na konikach i kucykach, pokazy magii, kreatywne zabawy, warsztaty plastyczne, animacje.🌻 "Polana Ogrodowa"Prezentacja jesiennego asortymentu szkółek i firm ogrodniczych: krzewy i kwiaty, z wrzosami w licznych odmianach na czele, oraz sprzęt ogrodniczy.👦👧 Ogródek Dziecięcej Wyobraźni (sobota + niedziela)BILETY:PIĄTEK: wstęp bezpłatnySOBOTA i NIEDZIELA:normalny – 10 zł;seniorzy i emeryci – 8 złdzieci powyżej 12 lat – 8 złdzieci do lat 12 – wstęp bezpłatnyData rozpoczęcia wydarzenia: 20.09.2024
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: xxxTreść komentarza: Cześć jego pamięciData dodania komentarza: 8.06.2024, 09:28Źródło komentarza: Cześć i Chwała Bohaterowi! Mateusz Sitek zginął w obronie Wolnej Polski!.Autor komentarza: tutamTreść komentarza: Pamiętam. Starogardzkie MZK podstawiły autobusy do Pelplina.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 22:53Źródło komentarza: 25. rocznica wizyty Jana Pawła II w PelplinieAutor komentarza: tutamTreść komentarza: Pod Starogardem, mniej więcej w kierunku na Pelplin/Rywałd, powstała nowa farma wiatrakowa. Widzę ją z trzeciego piętra na ul. Gdańskiej, bo mam świetny widok na las w tym kierunku. Wiatraki jeszcze się nie obracają. Tak blisko miasta wiatraków jeszcze nie było.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 22:51Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI: Wicestarosta powiatu starogardzkiego zrezygnował ze stanowiskaAutor komentarza: yogTreść komentarza: gnać pałami tych zlodziejiData dodania komentarza: 7.06.2024, 15:45Źródło komentarza: STOP ideologii Zielonego Ładu i centralizacji Unii Europejskiej! KONFERENCJA PRASOWA JAROSŁAWA SELLINA I KACPRA PŁAŻYŃSKIEGOAutor komentarza: Andrzej ŁankowskiTreść komentarza: W prywatnym archiwum w Liniewie jest zdjęcie zrobione ukratkiem z momentu wykonywania morderstwa.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 11:58Źródło komentarza: FELIETON: Pamięć o niemieckiej szubienicyAutor komentarza: Bez podpisuTreść komentarza: To bandyci🤣Piłka nożna bez policji!!!Brawo chłopaki💪Data dodania komentarza: 1.06.2024, 10:35Źródło komentarza: 4 osoby odpowiedzą za odpalanie rac i świec dymnych podczas meczu na pelplińskim stadionie
Reklama
Reklama
Reklama