W minione walentynki, policjanci ze Starogardu Gdańskiego w ramach działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zapukali do drzwi mieszkania w jednej z małych miejscowości na obrzeżach stolicy Kociewia. Z informacji, jaką posiadali funkcjonariusze, wynikało, że w budynku zastaną poszukiwanego mężczyznę. Gdy mundurowi weszli do środka, wyczuli silną woń charakterystyczną dla marihuany. W wyniku przeszukania pomieszczeń, w jednym z pokoi mundurowi znaleźli plecak, a w nim zgrzewarkę próżniową oraz słoik i hermetycznie zamknięte worki z żółtym proszkiem i suszem roślinnym. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina i marihuana. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 1,5 kilograma tych zakazanych w Polsce środków, a także 2 precyzyjne wagi elektroniczne.
Do policyjnej celi trafił również 28-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, do którego należały zabezpieczone środki odurzające. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach potwierdziły się ustalenia mundurowych. Zatrzymany mężczyzna był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Malborku w celu odbycia kary 5 dni pozbawienia wolności lub opłacenia grzywny w wysokości 700 zł.
Mundurowi doprowadzili mieszkańca powiatu starogardzkiego do swojej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Przeprowadzone czynności oraz zabezpieczony materiał dowodowy pozwoli mundurowym na przedstawienie 28-latkowi zarzutu dotyczącego posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek śledczych, sąd aresztował podejrzanego na okres 3 miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat więzienia.
To kolejne zabezpieczone w tym roku narkotyki, które dzięki skutecznym działaniom miejscowych policjantów nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia. Policjanci przypominają, że środki odurzające są niebezpieczne dla życia i zdrowia, a ich posiadanie jest karalne. Aby uchronić siebie i swoich bliskich przed zagrożeniami dotyczącymi przestępczości narkotykowej, warto przekazać informacje dotyczące tego rodzaju przestępczości funkcjonariuszom z najbliższej jednostki. Informacje związane z zagrożeniami dotyczącymi przestępczości narkotykowej mogą być również nanoszone na krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa.
Napisz komentarz
Komentarze