środa, 25 września 2024 15:26
Reklama
Reklama

Sportowiec roku. Lista nominowanych

KOCIEWIE. Smętowo. Listy nominowanych w poszczególnych kategoriach oraz klub i wydarzenie sportowe 2008 r. Spośród nich wybiorą najlepszych.
Sportowiec roku. Lista nominowanych
Przedstawiamy sylwetki nominowanych oraz po kilka zdań na temat największych wydarzeń i klubów sportowych (listy uporządkowane w porządku alfabetycznym, brano pod uwagę tylko i wyłącznie sukcesy odniesione w roku 2008):

NAJLEPSZY SPORTOWIEC ROKU 2008:
1. ADAM MOCZYŃSKI – PIŁKA NOŻNA – 30-letni mieszkaniec grający na pozycji pomocnika w klubie POGOŃ. Jeden z dłużej grających zawodników tego klubu. To po jego asystach pada najwięcej strzelonych goli.
2. DOMINIKA NOWAKOWSKA – LA – mieszkanka Smętowa, srebrna medalistka MP Seniorów w biegach przełajowych z Olszyny, brąz na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegu na 800m z Poznania, czołowe miejsca w mityngach międzynarodowych (PEDROS CUP i Janusza Kusocińskiego).
3. JAKUB WÓJCICKI – LA – mieszkaniec Bobrowca, uczeń liceum w Skórczu, wicemistrz województwa pomorskiego w biegu na 400m odbytych w Słupsku, VI m-ce w makroregionie w biegu na 400 również ze Słupska. Czołowe miejsca w okolicznościowych biegach przełajowych i ulicznych na terenie województwa.
4. KAZIEMIERZ MOCZYŃSKI – PIŁKA NOŻNA – czołowy zawodnik klubu Pogoń w Smętowie. Doświadczony i najbardziej skuteczny. Wzór zaangażowania i ogromne serce do gry. Przykład piłkarza dla młodego pokolenia adeptów sztuki piłkarskiej.
5. PRZEMYSŁAW URABŃSKI – PIŁKA NOŻNA – 20-letni mieszkaniec Smętowa, podpora drużyny POGOŃ w Smętowie, grający jako pomocnik lub napastnik, w rundzie jesiennej zdobywca 3 bramek.
SPORTOWY TALENT ROKU 2008:
1. DAGMARA OPENKOWSKA – LA – zwyciężczyni klasyfikacji generalnej I edycji Czwartków La w konkurencji 300m kl. IV-V. VII m-ce na Mistrzostwach Powiatu w biegach przełajowych, systematycznie trenująca w klubie LLKS „Ziemi Kociewskiej”.
2. GRZEGORZ WOLSKI – PIŁKA NOŻNA – mieszkaniec Smętówka, wyróżniający się i utalentowany zawodnik drużyny Orlików POGOŃ w Smętowie, sukcesy w turniejach piłkarskich na terenie gminy i powiatu.
3. FILIP SIUDA – LA - gimnazjalista, zdobył wraz z drużyną mistrzostwo powiatu w czwórboju la w Skórczu oraz później wysokie IV m-ce na Mistrzostwach woj. pomorskiego w Chojnicach również w czwórboju. Brązowy medal w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w Skórczu. III m-ce w klasyfikacji generalnej I edycji Czwartków La w konkurencji 1000m kl. VI i II m-ce w skoku w dal. Systematycznie trenujący w klubie LLKS „Ziemi Kociewskiej”.
4. KAROL KOWALCZYK – PIŁKA NOŻNA – gimnazjalista ze Smętowa, bardzo utalentowany piłkarz grający w I składzie drużyny Wisły Tczew juniorów. Przyczynił się do zdobycia przez Smętowo II m-ca w Mistrzostwach Powiatu w Kaliskach w piłce nożnej halowej.
5. MAGDALENA LABON – LA – mieszkanka Kościelnej Jani, uczennica liceum ekonomicznego w Starogardzie Gd., zwyciężczyni w wielu biegach ulicznych i przełajowych w powiecie starogardzkim: Bieg Szpęgawski, Bieg „Szlakami Jana z Jani”, Bieg Cystersów, II m-ce w IX Biegu Papieskim w Pelplinie. Zwyciężczyni Mistrzostw Diecezji Pelplińskiej w Kamionce bieg cystersów Pelplin. IV m-ce w Biegu Kociewskim.
6. MATEUSZ CHYŁA – PIŁKA NOŻNA - mieszkaniec wsi Lalkowy, wyróżniający się i utalentowany zawodnik drużyny Orlików POGOŃ w Smętowie. Sukcesy w turniejach piłkarskich na terenie gminy i powiatu.
6. MATEUSZ DZIKI – LA - IV kl. sportowa w biegu na 300m. Brązowy medal w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w Skórczu.
7. TOMASZ KOTOWSKI – LA – gimnazjalista, zdobył wraz z drużyną mistrzostwo powiatu w czwórboju la w Skórczu oraz później wysokie IV m-ce na Mistrzostwach woj. pomorskiego w Chojnicach również w czwórboju. Brązowy medal w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych w Skórczu. II m-ce w klasyfikacji generalnej I edycji Czwartków La w konkurencji 1000m kl. VI i III m-ce w skoku w dal. Systematycznie trenujący w klubie LLKS „Ziemi Kociewskiej”.
8. PIOTR KARTUSZYŃSKI – PIŁKA NOŻNA - mieszkaniec Smętowa, wyróżniający się i utalentowany zawodnik drużyny Orlików POGOŃ w Smętowie. Sukcesy w turniejach piłkarskich na terenie gminy i powiatu.
9. PRZEMYSŁAW WAWRZONKOWSKI – LA - uczeń V kl. PSP w Smętowie, III m-ce w klasyfikacji generalnej I edycji Czwartków La w konkurencji 1000m kl. IV-V. Wysokie miejsca w bigach przełajowych w powiecie. VII m-ce w Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych w Skórczu. Systematycznie trenujący w klubie LLKS „Ziemi Kociewskiej”.
SPORTOWE WYDARZENIE ROKU 2008:
1. III BIEG NIEPODLEGŁOŚCIOWY – w ubiegłorocznej edycji udział wzięło ponad 350 uczestników z całego województwa. W ramach imprezy rozegrano Mistrzostwa Woj. Pomorskiego Szkół Ponadgimnazjalnych pod patronatem LZSów.
2. CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE – cykl spotkań lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Smętowo Gr.,  którego głównym organizatorem jest LLKS „Ziemi Kociewskiej” w Smętowie. W ramach 7 rozegranych zawodów udział wzięło ok. 900 uczestników. Od rundy jesiennej Czwartki mają zasięg powiatowy i są eliminacjami do Finału Ogólnopolskiego.
3. CYKL TURNIEJÓW PIŁKARSKICH DLA ORLIKÓW – turnieje piłkarskie dla dzieci z terenu gminy Smętowo, organizacja rozgrywek COCA COLA CUP.
4. MISTRZOSTWA DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ W BIEGACH PRZEŁAJOWCH - organizowane są corocznie przez PUKS „BONUM” z Kamionki od 2003 roku, bierze w nich udział 250 osób z kilkudziesięciu parafii.
5. SPOTKANIA Z OLIMPIJCZYKIEM - cykl spotkań ze sportowcami naszego kraju w ramach akcji „I ja mogę zostać Olimpijczykiem” organizowane przez GOKSiR.
W ramach spotkań gościliśmy w roku ubiegłym Leszka Blanika i Barbarę Madejczyk.
6. TURNIEJ PIŁKARSKI IM. STANISŁAWA MUCHY – prestiżowy turniej piłkarski organizowany przez GOKSiR oraz klub POGOŃ, w którym starują najlepsze drużyny z powiatu. W roku 2008 imprezę połączono z obchodami 70. rocznicy powstania klubu Pogoń.
KLUB SPORTOWY ROKU 2008:
1. PUKS „BONUM” KAMIONKA - Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „BONUM” działa przy parafii w Kamionce od 2003 roku, założycielem i prezesem jest ks. proboszcz Andrzej Taliński, organizuje systematyczne treningi dla dzieci i starszych w siatkówkę i piłkę nożną, propaguje sport masowy i rekreację (m.in. organizując festyny rekreacyjne i integracyjne z osobami niepełnosprawnymi), organizator Mistrzostw Diecezji Pelplińskiej w Biegach Przełajowych, powiększa bazę sportową poprzez budowanie boisk.
2. UKS „GAUDIUM” KAMIONKA - działa przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kamionce. Jego prezesem jest mgr Urszula Drost -  nauczycielka w-f. Proponuje on dziewczętom  i chłopcom systematyczne zajęcia w sekcjach: piłki siatkowej i piłki nożnej, wyjazdy na basen, a także uczestnictwo w różnorodnych formach turystycznych i rekreacyjnych. Prowadzi  zajęcia młodzieżowej grupy tanecznej „RESPEKT” i aerobiku dla młodzieży i osób dorosłych. Jest organizatorem wielu imprez rekreacyjno-sportowych o zasięgu międzygminnym, gminnym i lokalnym.
2. LZS „POGOŃ” SMĘTOWO – stowarzyszeni piłkarskie z 70-letnią tradycją. W sezonie 2008 występujący w V lidze. Prowadzą szkolenie orlików, którzy odnoszą sukcesy w turniejach piłkarskich na terenie powiatu starogardzkiego. Aktualnie prezesurę sprawuje Janusz Moczyński.
3. LLKS „ZIEMI KOCIEWSKIEJ” SMĘTOWO – Klub, który powstał w lutym ubiegłego roku. Założycielem był Karol Nowakowski, pełniący również funkcję prezesa do grudnia 2008. Aktualnie funkcję tę pełni Henryk Główczewski. Organizator  zajęć i szkolenia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy oraz Czwartków La. Współorganizator Biegu Majowego w Dniu bez Papierosa, III biegu Niepodległości. Zawodnicy klubu zajmują czołowe miejsca w biegach okolicznościowych na terenie całego Pomorza.
Zdjęcia
Bal-1
III Bieg Niepodległościowy był na pewno jedną z większych imprez biegowych w powiecie.
Bal-2
Leszek Blanik na spotkaniu w Smętowie w marcu 2009.
Bal-3
Nominowana do kategorii „sportowy talent” Dagmara Openkowska
Bal- 4
Nominowani Tomasz Kotowski (po lewej) i Filip Siuda (pierwszy po prawej) w  towarzystwie Roberta Korzeniowskiego.
Bal-5
UGS Gaudium z dorobkiem medalowym po Biegu Jana z  Jani.
Bal-6
Lekkoatleci LLKS podczas zawodów w Osiecznej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
27-28.09.2024 - 18. Pomorskie Dni Chopinowskie w Waplewie Wielkim 27-28.09.2024 - 18. Pomorskie Dni Chopinowskie w Waplewie Wielkim W Muzeum Tradycji Szlacheckiej w Waplewie Wielkim cyklicznie od 2007 roku odbywają  się imprezy pod tytułem Pomorskie  Dni Chopinowskie w Waplewie Wielkim. Organizowane są wspólnie z Gdańskim Kołem Towarzystwa im. Fryderyka Chopina. W ramach Pomorskich Dni Chopinowskich zapraszamy na koncerty, które mają upamiętniać pobyt Fryderyka Chopina w posiadłości Sierakowskich w 1827 roku.Wstęp bezpłatny.18. Pomorskie Dni Chopinowskie w Waplewie WielkimPROGRAM:27.09.2024, godz. 17.00Koncert muzyki klasycznej„Nowe Trio Gdańskie”Anna Prabucka-Firlej – fortepianPaula Preuss – skrzypceJan Lewandowski – wiolonczelaW programie utwory Fryderyka Chopina.Nokturn Es-dur op. 9 nr 2Preludium e-moll op. 28 nr 4Mazurek a-moll op. 67 nr 4Nokturn cis-moll op. posth.Paula Preuss – skrzypce, Anna Prabucka-Firlej – fortepianNokturn c-moll op. 48 nr 1Largo z Sonaty g-moll op. 65Introdukcja i Polonez C-dur op. 3Jan Lewandowski – wiolonczela, Anna Prabucka-Firlej – fortepianTrio g-moll op.8Allegro con fuocoScherzo – Con moto, ma non troppoAdagio sostenutoFinale – AllegrettoAnna Prabucka-Firlej – fortepian, Paula Preuss – skrzypce, Jan Lewandowski – wiolonczelaAnna Prabucka-FirlejProf. dr hab. Anna Prabucka-Firlej jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Krystyny Jastrzębskiej. W latach 2003–2020 w tejże uczelni pełniła funkcję Kierownika Katedry Kameralistyki. Jej działalność artystyczna obejmuje występy solowe oraz kameralne w ośrodkach muzycznych w Polsce, większości państw Europy, a także w Chile, Peru, Iranie i Tajlandii (łącznie w 30 krajach). Jako akompaniator towarzyszyła największym artystom współczesnego świata muzycznego. Jest członkiem Tria Gdańskiego, nagrała szereg audycji radiowych i telewizyjnych w Polsce i za granicą oraz 8 płyt CD. W wielu krajach prowadziła kursy mistrzowskie, seminaria i wykłady, zapraszana także jako juror konkursów kameralnych i pianistycznych. Uznaniem dla jej działalności artystycznej były nagrody Ministra Kultury, Prezydenta Miasta Gdańska i Rektora AM w Gdańsku oraz odznaki i medale – m.in. Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, Zasłużony Kulturze Gloria Artis, czy Krzyż Kawalerski Polonia Restituta.Paula PreussUkończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Krystyny Jureckiej oraz kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej. W 2017 r. obroniła tytuł doktora sztuki. Jest laureatką wielu konkursów solowych i kameralnych, brała udział w XIV Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. H. Wieniawskiego.Prowadzi działalność koncertową na terenie całego kraju, jak też za granicą: w Niemczech, Francji, Estonii, Turcji, Litwie, Łotwie i Czechach. Występowała jako solistka z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Polską Filharmonią Bałtycką oraz Elbląską Orkiestrą Kameralną, w której od 2015 roku pracuje na stanowisku koncertmistrza.Jan LewandowskiAbsolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie wiolonczeli prof. Marcina Zdunika oraz kameralistyki prof. Anny Prabuckiej-Firlej. Jest laureatem głównych nagród wielu międzynarodowych konkursów solowych i kameralnych oraz półfinalistą Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego. Jest liderem wiolonczel orkiestry kameralnej Polish Soloists, którą tworzą muzycy młodego pokolenia. Występował na wielu salach koncertowych w Polsce, m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Zamku Królewskim w Warszawie, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Teatrze Wielkim w Warszawie, a także we Włoszech, w Austrii, Szwecji, Bułgarii, Słowenii, Ukrainie, Litwie oraz Białorusi.28.09.2024, godz. 17.00Koncert muzyki jazzowejWojciech Staroniewicz QuartetDominik Bukowski – wibrafonJanusz Mackiewicz – kontrabasPrzemysław Jarosz – perkusjaWojciech Staroniewicz – saksofonProgram:Muzyczne spotkanie czterech wybitnych muzyków, z których każdy prowadzi własny zespół, grając jazz w różnorodnych stylach – takich jak world music, electric jazz, swing, blues, czy bossa nova. Podczas wspólnego występu przedstawią niektóre kompozycje własne oraz improwizacje na ulubione tematy. Cenieni są za wyjątkowo piękny jazz grany na najwyższym artystycznym poziomie.Dominik BukowskiWibrafonista, kompozytor, absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej. Zdobywca wyróżnienia na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych w Gdyni (1999) oraz zwycięzca konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej (2002). Nagrał ponad 30 płyt. Jego album „Projektor” znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś płyta „Vice Versa” została nominowana do nagrody Fryderyki 2010. Nagrywa z takimi muzykami jak Amir ELSaffar, Tim Hagans, Cikada Quartet czy Brian Melvin. Koncertował na festiwalach w Indonezji, Izraelu i w większości krajów europejskich.Janusz MackiewiczJako kontrabasista debiutował w big bandzie jazzowym Jerzego Partyki oraz zespole New Coast. Wraz z Przemkiem Dyakowskim prowadził jeden z najlepszych klubów jazzowych w Polsce – „Sax Club”. Grał z wieloma gwiazdami amerykańskiej sceny jazzowej oraz z czołowymi artystami polskimi – m.in. z Emilem Kowalskim, Piotrem Baronem, Wojciechem Karolakiem, Tomaszem Szukalskim, Januszem Muniakiem, Krystyną Prońko, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Jarkiem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem. Jako leader nagrał płytę z kolędami jazzowymi „W Dzień Bożego Narodzenia”, autorski album „Frogsville” oraz „Electri-City”.Przemysław JaroszPerkusista, absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Laureat wielu konkursów, nagród i wyróżnień. Od wielu lat współpracuje z czołowymi jazzowymi muzykami, nagrywając płyty oraz występując na festiwalach w Polsce i za granicą. Obecnie członek kilku formacji oraz lider własnego tria Yarosz Organ Trio. Od 2005 r. kontynuuje pracę dydaktyczną na rodzimej uczelni, gdzie w 2014 r. uzyskał stopień doktora sztuki. Jego najnowsze nagrania to: Maciej Fortuna – „Jazz from Poland”, Lion Vibrations – „Friends”, Krystyna Stańko – „Snik”, Improvision Quartet – „Free Folk Jazz”, Yarosh Organ Trio feat. Katarzyna Mirowska – „Alterakcje”.Wojciech StaroniewiczSaksofonista i kompozytor, jako jedyny wśród polskich saksofonistów jazzowych został zakwalifikowany do półfinału Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Waszyngtonie (1991), gdzie znalazł się w gronie 21 saksofonistów wybranych z całego świata. Jego dyskografia obejmuje ponad 50 płyt – najnowsze to „Alternations”, „Strange Vacation”, „Tranquillo”. Współpracował z norweską grupą „Loud Jazz Band” i sekstetem Włodzimierza Nahornego. Koncertuje jako solista z Polską Filharmonią Kameralną Sopot Wojciecha Rajskiego. Grał z takimi muzykami, jak Andrzej Jagodziński, Włodek Pawlik, Cezary Konrad, Adam Cegielski, Erik Johannessen, Brian Melvin oraz praktycznie całą czołówką jazzową Trójmiasta.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.09.2024
Koncert Raz Dwa Trzy „Człowiek czasami serce otworzy” już 29 września w Kinie Sokół! Koncert Raz Dwa Trzy „Człowiek czasami serce otworzy” już 29 września w Kinie Sokół! Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki. Często - jak to bywa w życiu - przypadkowych sytuacji prowokujących burzliwy wzrost napięcia emocjonalnego przeradzającego się w nagłe, zaskakujące, acz nieuniknione np. zakochanie. Postaci z piosenek potrafią zapaść na „chorobę” miłości tak samo szybko, jak mozolnie i z trudem się odkochiwać. Opisać ulotną wymianę spojrzeń, albo spór między zimnym intelektem, a nagłym porywem serca. Czy to w ogóle możliwe? A. Osiecka i W. Młynarski prawdopodobnie przypuszczali, że nie. Ale jako twórcy niemogący i nieumiejący uwolnić się od wrodzonych talentów wiedzieli, że usiłować trzeba. Opowieść pozornie stara jak świat. „Człowiek czasami serce otworzy…” i dozgonna miłość, albo pasmo uczuciowych nieszczęść gotowe. Albo jedno i drugie.Zapraszamy Państwa na niezwykłą podróż muzyczną z Zespołem Raz Dwa Trzy.Informacje o wydarzeniu:Data: 29.09.2024Miejsce: Kino SokółStart: 19:00Otwarcie bram: 18:20Bilety na:Eventim.pl: https://www.eventim.pl/.../koncert-raz-dwa-trzy-czlowiek.../KupBilecik.pl: https://www.kupbilecik.pl/.../Starogard+Gda.../Raz+Dwa+Trzy/Zamówienia grupowe:prosimy o maila na [email protected] Data rozpoczęcia wydarzenia: 24.09.2024
9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA 9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: xxxTreść komentarza: Cześć jego pamięciData dodania komentarza: 8.06.2024, 09:28Źródło komentarza: Cześć i Chwała Bohaterowi! Mateusz Sitek zginął w obronie Wolnej Polski!.Autor komentarza: tutamTreść komentarza: Pamiętam. Starogardzkie MZK podstawiły autobusy do Pelplina.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 22:53Źródło komentarza: 25. rocznica wizyty Jana Pawła II w PelplinieAutor komentarza: tutamTreść komentarza: Pod Starogardem, mniej więcej w kierunku na Pelplin/Rywałd, powstała nowa farma wiatrakowa. Widzę ją z trzeciego piętra na ul. Gdańskiej, bo mam świetny widok na las w tym kierunku. Wiatraki jeszcze się nie obracają. Tak blisko miasta wiatraków jeszcze nie było.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 22:51Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI: Wicestarosta powiatu starogardzkiego zrezygnował ze stanowiskaAutor komentarza: yogTreść komentarza: gnać pałami tych zlodziejiData dodania komentarza: 7.06.2024, 15:45Źródło komentarza: STOP ideologii Zielonego Ładu i centralizacji Unii Europejskiej! KONFERENCJA PRASOWA JAROSŁAWA SELLINA I KACPRA PŁAŻYŃSKIEGOAutor komentarza: Andrzej ŁankowskiTreść komentarza: W prywatnym archiwum w Liniewie jest zdjęcie zrobione ukratkiem z momentu wykonywania morderstwa.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 11:58Źródło komentarza: FELIETON: Pamięć o niemieckiej szubienicyAutor komentarza: Bez podpisuTreść komentarza: To bandyci🤣Piłka nożna bez policji!!!Brawo chłopaki💪Data dodania komentarza: 1.06.2024, 10:35Źródło komentarza: 4 osoby odpowiedzą za odpalanie rac i świec dymnych podczas meczu na pelplińskim stadionie
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama