czwartek, 10 października 2024 21:15
Reklama
Reklama

Z Kartą ma być taniej. Promowali Historyczną Drogę nr 22

W czwartek, w Starostwie Powiatowym, odbyła się prezentacja projektu „Historyczna Droga nr 22" zrealizowanego na zlecenie Związku Samorządów na Rzecz Modernizacji Drogi Krajowej nr 22, promującego „berlinkę”.
Z Kartą ma być taniej. Promowali Historyczną Drogę nr 22

Aktualnie realizowana jest akcja promocyjna „Historyczna Droga nr 22” (2013), w ramach której wydano informator promujący walory użytkowe, rekreacyjne i turystyczne historycznego szlaku komunikacyjnego – drogi krajowej nr 22, który z założenia ma być pomocny w podróży, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich użytkowników “berlinki”.

- Wyjątkowość tej publikacji polega na połączeniu jej wartości użytkowych z promocyjnymi – czytamy w przewodniku zawierającym szereg ważnych informacji, które pozwolą bezpiecznie zaplanować podróż „berlinką” i skorzystać z rekomendowanej restauracji, hotelu, czy miejsca postojowego, wykazu stacji benzynowych, ostrzeżenia o miejscach szczególnie niebezpiecznych tzw. „czarnych punktach” (poznać lokalizację fotoradarów), są informacje o warsztatach samochodowych, najbliższej pomocy drogowej i stacjach diagnostycznych.

Autorami opracowania (folder) i towarzyszącej mu strony internetowej są Olgierd Lichy (UM Starogard Gd.) i Tomasz Wiczyński (Starostwo Powiatowe).
- Cała promocja tej drogi to pomysł kociewski – chwalił podczas konferencji Patryk Gabriel.
- Na razie opracowanie dotyczy samorządów woj. pomorskiego – mówi T. Wiczyński. - Prawdopodobne jest, że opracowanie będzie powiększane o kolejne samorządy. Rozmowy trwają, bo... ta droga to element integracyjny.
W informatorze jest Karta Rabatowa Użytkownika Drogi Krajowej nr 22 dająca 5% rabatu na towary i usługi zakupione w 30 wyznaczonych punktach partnerskich.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zona 24.10.2013 15:14
taki prospekt to 1 dzień pracy prosze wczytac sie w tekst nie ma nic co byłoby o Starogardzie obwodnica ? droga rowerowa pomiędzy miastami .... Najważniejsze uściski dłoni i samozadowolen

Autor 23.10.2013 00:11
Nie wiem kto dałł to zdjęcei do mojego tekstu. Przepraszam zainteresowanych. Janusz Rokiciński

Obserwator 23.10.2013 21:01
Widocznie ktoś w SP cię bardzo "lubi". Porażka... Chyba, że zatrudniają tam kompletnych ignorantów... W co oczywiście nie wierzę! Co do porażki - jeszcze większą jest twój komentarz - jak już przepraszasz, przeproś tych wszystkich, którzy piszą po polsku bez błędów ortograficznych. "Dałł" pisze się przez jedno "ł" (nie przez dwa), "zdjęcei" pisze się tak: "zdjęcie". PS. Zacytowałem dwa słowa (w oryginalnej pisowni) z komentarza osobnika podpisującego się jako Janusz Rokiciński. Podejrzewam, że do jutra błędy w komentarzu J.R. zostaną poprawione, a mój komentarz zniknie z tej strony...

9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA 9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AdamekTreść komentarza: Moim zdaniem jak ktoś parkuje na chodniku to jak miał przejść.Data dodania komentarza: 10.10.2024, 03:39Źródło komentarza: [NAGRANIE Z MONITORINGU] Młody nabuzowany mężczyzna skakał po dachu auta na starogardzkim RynkuAutor komentarza: PaniTreść komentarza: Bezstresowe wychowanie. Zaostrzyć kary, to zaczną się bać , a nie, że dostanie kuratora i dalej to samo.Data dodania komentarza: 9.10.2024, 16:32Źródło komentarza: [NAGRANIE Z MONITORINGU] Młody nabuzowany mężczyzna skakał po dachu auta na starogardzkim RynkuAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Jaka szybka reakcja, a operatora monitoringu nie było w trakcie zdarzeniaData dodania komentarza: 9.10.2024, 14:17Źródło komentarza: [NAGRANIE Z MONITORINGU] Młody nabuzowany mężczyzna skakał po dachu auta na starogardzkim RynkuAutor komentarza: mir24Treść komentarza: no i to jest bardzo dobra wiadomość ,brawo władze SkarszewData dodania komentarza: 8.10.2024, 09:13Źródło komentarza: [FOTO] Najnowocześniejsza pływalnia w regionie. Zobaczcie zdjęcia z budowy basenu w SkarszewachAutor komentarza: danielcoTreść komentarza: Zapraszam pana do Czech. Tam zobaczy pan system funkcjonowania kolei zintegrowanego z autobusami. na tej linii w realiach Czech między Szlachtą, a Smętowem jeździłby lekki wagon motorowy w równym takcie co dwie godziny. Ale w biednej i zacofanej mentalnie Polsce nic się nie opłaci. Polacy niszczą to, czego nie zbudowali, bo budowali to Niemcy.Data dodania komentarza: 7.10.2024, 19:35Źródło komentarza: Czy mieszkańcy uratują linię kolejową LK218 na trasie Szlachta – Skórcz? Autor komentarza: MTreść komentarza: Szukam informacji tak z ciekawości. Gdzie w Starogardzie są umieszczone syreny alarmowe? Ktoś wie?Data dodania komentarza: 7.10.2024, 17:31Źródło komentarza: PRZYPOMINAMY: Jutro w Starogardzie odbędą się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze. Zawyją syreny
Reklama
Reklama
Reklama