Godnym podziwu odkryciem pana Kazimierza Piecucha, okazał się „kocioł grzewczy z cyklonowym dopalaniem spalin”. Wynalazek spełnia wymogi dotyczące ochrony środowiska dla klasy 5 sprawnościowo – emisyjnej, co potwierdza świadectwo wydane w oparciu o wyniki badań laboratoryjnych.
Urządzenie przyjazne środowisku
Na czym w skrócie polega fenomen urządzenia? Otóż gazy wytwarzające się w procesie spalania są dopalane w wysokiej temperaturze, co zawdzięcza się obecności umieszczonego nad komorą „cyklonowego dopalacza spalin”. Pod nim umieszczony jest klasyczny kocioł wodny, w którego komorach, zdaniem autora można spalać drewno, trociny, brykiet, węgiel, odpady z czyszczenia ziarna. Spaliny z komory przemieszczane są do cyklonu. Wysoka temperatura sprawia, że na powierzchniach wymiennika ciepła praktycznie nic się nie osadza. Dodatkowy wentylator wtłacza powietrze do dopalania, które następnie krąży wokół w sposób cyklonowy, wychwytując cięższe cząsteczki węgla, które są dopalane w wysokiej temperaturze. Regulacji strumienia dodatkowego powietrza, dokonuje się na podstawie zabarwienia spalin, który ocenić można przez zamontowane w drzwiczkach wymiennika okienko. Kolejno ogień przemieszcza się ku górnej części wymiennika ciepła z płaszczem wodnym, a następnie przez kilka kanałów, by ostatecznie trafić do komina. Technologia ta pozwala do maksimum wykorzystać energię z materiału wsadowego. Warto nadmienić, iż kocioł współpracuje ze zbiornikiem akumulacyjnym. Na ogrzanie wody użytkowej wykorzystywanej w ciągu dwóch tygodni przez dwie rodziny wystarczy uruchomić kocioł na 7 godz. Pan Kazimierz z dumą podkreśla, że utrzymanie ciepła w piętrowym domu przez cały tydzień, wymaga jednorazowego rozpalenia. Wynalazek stanowi więc nie tylko ogromną wartość dla ochrony środowiska, ale jest przy tym także niesamowicie wydajny.
Duży przełom
Pan Kazimierz Piecuch przyznaje, że bardzo zależy mu, aby skonstruowane przez niego urządzenie służyło dobru ludzi. Tak, jak sobie założył przez lata testów i specjalistycznych badań. Pan Kazimierz zaprasza do kontaktu wszystkie zainteresowane współpracą firmy produkujące kotły CO. Kontakt oraz szczegółowe i techniczne dane na temat „kotła grzewczego z cyklonowym dopalaniem spalin” znajdują się na stronie Zakładu Ślusarskiego Kazimierz Piecuch pod adresem: www.dmuchawydozboza.pl.

Napisz komentarz
Komentarze