Jak się dowiadujemy, na terenie należącym do Nadleśnictwa Starogard biwak w plenerze można organizować w Płaczewie. Procedura otrzymania zgody na legalne biwakowanie nie należy jednak do najkrótszych czy najprostszych. Należy tutaj dopełnić wielu formalności i procedur.
Potrzebny jest szereg dokumentów
- Wymagany jest tutaj pisemny wniosek do nadleśnictwa, do tego szereg dokumentów takich jak: zabezpieczenie p.poż, usługa wc, odbiór i utylizacja śmieci, badanie wody z sanepidu. Po uzbieraniu tych dokumentów mamy podstawę do podpisania umowy dwustronnej – informuje Karol Skonieczny.
Nadleśnictwo posiada także jedno wyznaczone miejsce do organizowania biesiad czy imprez okolicznościowych z ogniskiem. Mowa o leśnictwie Szpęgawsk.
- Rezerwacji należy dokonywać u leśniczego leśnictwa Szpęgawsk, stosowne opłaty należy uregulować z nadleśnictwem. Cena zależna jest od zakresu żądanych świadczeń – zauważa Karol Skonieczny.
Gdzie zrobić ognisko?
Jak podkreśla nasz Rozmówca, należy zawsze pamiętać o zakazie używania otwartego ognia w lesie. Organizacja ognisk musi być uzgodniona z miejscowym leśniczym, który pokieruje zainteresowanych na odpowiednie miejsce.
- Ze wzglądu na bezpieczeństwo, problemy z dogaszaniem ognisk etc. nadleśnictwo w chwili obecnej posiada trzy miejsca na ogniska. Usytuowane są one przy leśnictwie Szpęgawsk, Bukowiec oraz Opalenie – podsumowuje K. Skonieczny.
Napisz komentarz
Komentarze