Opis pompy
Nie wszystkie mechanizmy, które mają w nazwie pojęcie – „pompa”, można nazwać pompami. Wiele z nich nie posiada m.in. membrany, tłoka, albo łopatek. Takie urządzenia są przenośnikami cieczy. Dawniej były one przede wszystkim częścią silnika np. parowy i spalinowy podnośnik wody. Podstawą do prawidłowej pracy pompy, jest zalanie przestrzeni roboczej wodą i odpowietrzenie urządzenia w momencie rozruchu pompy. Odstępstwem od tej zasady są np. urządzenia wyporowe, albo samozasysające.
Podstawowe parametry urządzenia
Niezwykle ważnym parametrem pompy jest jej wydajność, czyli objętość przepompowanej wody w określonym czasie. Poza tym, istotne jest maksymalne ciśnienie, albo wysokość podnoszenia. Oczywiście niemniej ważna jest moc pompy, czyli iloczyn wydajności i wysokości. Dobór urządzenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Najważniejsze, by urządzenie było wydajne, dlatego parametry muszą ze sobą współgrać. Moc mechanizmu zależna jest od wydajności, na którą wpływa przede wszystkim ilość wody. W przypadku konieczności zakupu pompy przemysłowej, warto poprosić o radę kompetentnych pracowników sklepu. Szeroki wybór urządzeń znajduje się np. na: saga.info.pl. Przedsiębiorstwo działa na rynku od ponad 25 lat. Firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników, którzy bez problemu doradzą i pomogą w wyborze odpowiedniego osprzętu. Dobór urządzenia o właściwych parametrach gwarantuje jego efektywną i długotrwałą pracę.
Rodzaje pomp
Do podstawowych typów pomp zalicza się urządzenia wyporowe, próżniowe, strumieniowe i wirowe. Przykładowo, pompy wyporowe charakteryzują się tym, że przekazywanie energii odbywa się poprzez zmianę objętości z cieczą. Urządzenie wirowe, bazuje na zwiększeniu przez łopatki wirnika momentu pędu płynu.
Oferta pomp na rynku jest szeroka, dlatego każdy klient z pewnością znajdzie dla siebie urządzenie dopasowane do jego potrzeb.
Napisz komentarz
Komentarze