Jak ochronić ekran przed zarysowaniami?
Podstawowy krok najlepiej zaraz po zakupie - to machnięcie ręką na zapewnienie Apple, że szkło zastosowane w Twoim modelu iPhone ochroni telefon przed każdym możliwym zagrożeniem.
Zainwestuj w dobrej jakości szybę hartowaną lub co najmniej hybrydową. Pozwoli Ci to samodzielnie wymieniać dodatkową osłonę bez zmartwienia, że zarysowany ekran w iPhone obniży jego wartość przy późniejszej odsprzedaży.
Miej też na uwadze, że nie tylko trzymane w kieszeni klucze mogą zarysować ekran. Mikrorysy powstają też w wyniku noszenia telefonu „luzem” oraz kładzenia go na stole ekranem do dołu.
Jak czyścić iPhone’a?
Czyszczenie iPhone’a z wierzchu to niezbędny rytuał tak w kierunku dezynfekcji, jak i do zwyczajnego pozbywania się denerwujących śladów na obudowie. Świetnie spisze się w tej roli chusteczka nasączona alkololem, przeznaczona do usuwania zabrudzeń z okularów lub standardowa ściereczka z mikrofibry, niekoniecznie od samego Apple.
Trzeba jednak pamiętać, że czyszczenie dotyczy również głośników, mikrofonu i portów! Nagromadzenie brudu może doprowadzić do problemów z ich prawidłowym działaniem.
Sprężone powietrze w tej kwestii lepiej włożyć między mity. W rzeczywistości przeniesie ono kurz dalej w głąb urządzenia. Zamiast niego wykorzystaj wykałaczkę (opcjonalnie pokrytą taśmą klejącą) lub pędzelek bądź czystą szczoteczkę do zębów.
Wybranym narzędziem delikatnie wymiataj brud na zewnątrz. Do czyszczenia membrany głośnika oraz mikrofonu możesz też wykorzystać patyczek higieniczny lekko nasączony alkoholem izopropylowym (nie etylowym!).
Słów kilka o baterii iPhone
Jeżeli procesor jest mózgiem iPhone’a, to baterię z powodzeniem można uznać za jego serce, wątrobę, a po części nawet układ nerwowy. Optymalna kondycja akumulatora zauważalnie wpływa na wydajność pozostałych podzespołów oraz stanowi fundament stabilności systemu.
Sprawia to, że jest to jedyna część, którą w każdym iPhonie bezwzględnie trzeba okresowo wymieniać (zdecydowanie najbezpieczniej będzie, jeśli zrobi to serwis), a na okres działania zapewniać jej właściwe warunki.
Zbudowanie dobrych nawyków w kwestii dbania o baterię zauważalnie wydłuży jej żywotność. W prawidłowych warunkach akumulator zdolny jest do wydajnego działania nawet przez 2 – 3 lata, natomiast traktowany po macoszemu sprawiać będzie problemy po mniej niż roku.
Trzeba tutaj jednak zaznaczyć, że niekorzystny wpływ na żywotność baterii posiada również przebywanie w otoczeniu o słabym zasięgu – może się więc zdarzyć, że nawet przy zachowywaniu wskazanych zwyczajów bateria iPhone zużyje się szybciej.
Po wykluczeniu takich kroków, jak przeprowadzka lub skuteczne utrudnienie życia operatorowi, raczej nie będzie się mieć na ten czynnik wpływu. Co jednak robić, by bateria iPhone służyła nam jak najdłużej?
Należy unikać tak przeładowywania, jak i nadmiernego rozładowywania baterii. Najlepiej będzie utrzymywać jej pojemność w przedziale 20 – 80 %, ładując urządzenie nieco częściej, a krócej. Warto również na czas ładowania wyjmować telefon z etui, aby zapobiec ewentualnemu przegrzaniu się urządzenia.
Dłuższa ekspozycja iPhone’a na ekstremalne warunki temperaturowe jest zdecydowanie niewskazana. Optimum to zakres 16 do 22 stopni Celsjusza, natomiast bezpieczne warunki to przedział 0 do 35 stopni. Długie lub częste korzystanie z iPhone’a na mrozie bądź w wysokim upale prowadzi do spadku wydajności ogniwa.
Finalnie – warto też pamiętać o uaktualnianiu oprogramowania na bieżąco. Poprawki wprowadzane do systemu mają wpływ również na zarządzanie energią.
Zarządzanie danymi
Podstawowy krok to już wspomniane aktualizowanie systemu do najnowszej stabilnej wersji.
Wszystkie ważne dane powinny znajdować się w kopii zapasowej systemu. Najbezpieczniej będzie, jeśli bezcenne dla Ciebie pliki znajdą się także na oddzielnym nośniku.
Regularne oczyszczanie pamięci podręcznej i zamykanie wszystkich aplikacji, które mogą niepotrzebnie działać w tle zapobiegają istotnemu spowalnianiu pracy iOS. Kolejną kwestią jest zwracanie uwagi na to jaki procent dysku zajmują pliki i aplikacje – najlepiej zadbać o to, aby dysk nie był zapełniony w więcej niż 80 procentach.
W sytuacji, gdy wydajność iPhone wyjątkowo spada i ciężko jest precyzyjnie określić przyczynę tego stanu, warto rozważyć przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych i ręczne przenoszenie kluczowych danych.
Serwis iPhone na ratunek
Jeśli nawet to nie przyniesie oczekiwanego efektu, do Twojej dyspozycji zawsze pozostaje serwis iPhone. To, co wyróżnia AppleFix spośród konkurencji to fakt, że możesz ograniczyć się jedynie do diagnostyki, jeśli zaprezentowany kosztorys przekroczy Twój budżet.
Korzystając z oferty możesz jednak liczyć na opłacalny koszt serwisu Twojego modelu iPhone, długą gwarancję, a także na zwolnienie z opłaty za rozszerzony panel diagnostyczny w przypadku decyzji o kontynuacji naprawy.
Szeroki wachlarz usług od wymiany szybki po naprawę iPhone po zalaniu dostępny jest na wyciągnięcie ręki dla klientów z całego kraju. Serwis wysyłkowy umożliwia profesjonalną naprawę bez czasochłonnych poszukiwań godnej zaufania opcji w swojej okolicy.
Napisz komentarz
Komentarze