Kierowca samochodu osobowego zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym busem. W wyniku wypadku czterech poszkodowanych trafiło do szpitala, w tym jedna osoba w stanie ciężkim.
Funkcjonariusze Służby Więziennej jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia. Natychmiast poinformowali o nim stosowane służby oraz udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy.
Postawa funkcjonariuszy starogardzkiego Aresztu Śledczego zasługuje na słowa uznania i pochwały. Jest to też dowód na to, iż funkcjonariusze Służby Więziennej są gotowi do podejmowania działań na rzecz społeczeństwa, przestrzegania porządku prawnego oraz zapewnienia bezpieczeństwa nie tylko podczas realizacji służbowych zadań, ale i poza więziennymi murami.
- Cała załoga starogardzkiej jednostki jest bardzo dumna z młodszych stażem kolegów - przyznaje kpt. Kamila Turzyńska.
W imieniu płk. Andrzej Gniota, dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy ppłk Ireneusz Łepkowski, Dyrektor starogardzkiego Aresztu Śledczego nagrodził funkcjonariuszy: szer. Adama Fergona i szer. Bartosza Żabińskiego i osobiście pogratulował im godnej uznania postawy. Podczas odprawy służbowej obecni byli również nadk. Adam Bork, Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie wraz z Michałem Domerackim, Pierwszym Zastepcą Komendanta, którzy w przesłanym wcześniej do dyrektora starogardzkiej jednostki liście gratulacyjnym zawarli słowa pochwały dla wzorowej postawy funkcjonariuszy Służby Więziennej.
Skromni nade wszystko...
Zarówno szer. A. Fergon jak i szer. B. Żabiński na co dzień realizują zadania służbowe jako strażnicy działu ochrony w Areszcie Śledczym w Starogardzie Gdańskim.
-Mimo młodego stażu w służbie szer. Bartosz Żabiński i szer. Adam Fergon sa funkcjonariuszami zaangażowanymi i pozytywnie nastawionymi do wykonywania swoich obowiązków. Cechuje ich dyspozycyjność; pracowitość, odpowiedzialność, sumienność oraz skuteczna współpraca. Mają duży potencjał. Bardzo dobrze wykonują powierzone zadania - ocenia bezpośredni przełożony ppor. Leszek Kolaska, kierownik Działu Ochrony.
- Swoją pracę w Służbie Więziennej rozpoczęli zaledwie kilka miesięcy temu, tak naprawdę dopiero zaczynają swoją służbową drogę z formacją. Swoją postawą udowodnili, iż bardzo dobrze rozumieją, że funkcjonariuszem jest się „zawsze” (a nie tylko w godzinach pełnienia obowiązków służbowych), a istotą naszego działania jest zawsze praca na rzecz drugiego człowieka i ochrony społeczeństwa - mówi kpt. Kamila Turzyńska.
O tym, co wydarzyło się w drodze Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Suchej, Oddział Zamiejscowy w Zwartowie funkcjonariusze poinformowali jedynie Komendanta w/w ośrodka szkolenia wyjaśniając przyczynę swego spóźnienia. Nie ukrywali zaskoczenia „szumem” wokół nich, twierdząc, iż „przecież tak powinien zachować się każdy".
Pierwsza pomoc - najważniejszych kilka minut...
Pierwsza pomoc oznacza natychmiastową opiekę nad poszkodowanym. Udziela się jej możliwie jak najszybciej po wypadku. Jeszcze przed przyjazdem karetki może uratować życie bądź zdrowie każdego z nas. Jeśli jesteś świadkiem wypadku drogowego, nie możesz pozostać obojętnym - pamiętajmy, iż każdy jest zobowiązany do udzielenia pomocy. Szybka reakcja może mieć olbrzymie znaczenie dla osób poszkodowanych.
Napisz komentarz
Komentarze