W minioną środę tuż przed północą dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał telefon od osoby przebywającej na terenie Niemiec. Kobieta poinformowała, że jej 33-letni brat, który na co dzień mieszka w Holandii wysłał do niej wiadomość, że chce odebrać sobie życie i nie odbiera od niej telefonu. W tym momencie rozpoczęła się walka z czasem, aby ocalić ludzkie życie. Niestety nie było żadnych informacji, które pomogłyby namierzyć mężczyznę i miejsce, w którym się znajduje. Siostra mężczyzny wiedziała jedynie, że planował on podróż do Polski i miał odwiedzić kolegę w Tczewie. Nie tracąc ani chwili i wiedząc, że sytuacja jest poważna dyżurny asp. sztab. Zbigniew Malewski wraz ze swoim zastępcą asp. szt. Waldemarem Garsztką rozpoczęli działania, żeby ustalić miejsce pobytu mężczyzny i skierować we właściwe miejsce policjantów, aby zapobiec tragedii. Dyżurni ustalili numer telefonu 33-latka oraz samochód, którym może się poruszać. Funkcjonariusze użyli dostępnych policyjnych środków technicznych dzięki, którym namierzyli logowanie telefonu mężczyzny. Nawiązali kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kętrzynie, aby patrol policji sprawdził wskazaną lokalizację- niestety nie znaleziono mężczyzny ani auta. Tczewscy dyżurni nawiązali kontakt z dziewczyną mężczyzny, która oświadczyła, że 33-latek nie odbiera od niej telefonu, ale wysłał jej wcześniej swoje zdjęcie, lecz nie wie, gdzie mogło być zrobione. Siostra, również nie rozpoznała miejsca ze zdjęcia. Dyżurny polecił sprawdzenie wszystkich hoteli w obrębie lokalizacji logowania telefonu mężczyzny. Policjanci z jednostki policji w Kętrzynie zauważyli zaparkowany samochód 33-latka na terenie jednego z hoteli. W pokoju hotelowym funkcjonariusze odnaleźli nietrzeźwego mężczyznę i wezwali zespół pogotowia ratunkowego.
Dzięki natychmiastowej reakcji i zaangażowaniu asp. sztab. Zbigniewa Malewskiego oraz asp. szt. Waldemara Garsztki nie doszło do tragedii, pomoc 33- latkowi została udzielona na czas.
Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
Korzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak:
• 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
• 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
• 800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
Napisz komentarz
Komentarze