Jak przedstawia rzecznik „Bazuny” Janusz Wikowski, Przegląd cieszy się dużą popularnością wśród publiczności, fanów oraz uczestników - tych znanych z dawnych lat, a także ciągle przybywających nowych zespołów, grup oraz młodych piosenkarzy i muzyków. Kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów uczelni pomorskich.
- Przegląd Bazuna w swym zamyśle powstał jako sceniczny obraz turystycznego szlaku, niosący z sobą ideę wspólnego śpiewania, przeniesionego z wędrownych plenerów i nocnych ognisk w światło sceny - mówi Marek Skowronek, szef programowy Bazuny.
Wystąpi ponad 20 wykonawców
Integralną częścią „Bazuny” jest konkurs piosenki, podczas którego wystąpi ponad 20 wykonawców (indywidualnych i zespołów). Konkurs ma za zadanie wyłonić zbiór najbardziej wartościowych piosenek, wartych rozpowszechnienia, część z nich - z przeznaczeniem do śpiewania w środowisku turystycznym w całym kraju. Nagrodami są tytuły: Najlepszego Wykonawcy (solisty bądź zespołu), Rajdowej Piosenki Roku, Najlepszej Interpretacji Piosenki Znanej i Nagroda Publiczności.
Bogaty program „Bazuny”
Do występów w koncertach organizatorzy zaprosili krajową czołówkę bardzo lubianych i cenionych grup muzyczno-wokalnych oraz uznanych artystów wywodzących się z półwiecznych Przeglądów „Bazuny”. Wystąpią m.in. Grupa Muzycznego Wsparcia, Maciej Służała, Łukasz Majewski z zespołem, Grupy Bez Jacka, Wszystkiego Najlepszego, Wagabundy, Małgorzata Lipińska z zespołem, Piotr Rzeczkowski z zespołem, Marzena Nowakowska i Wojtek Lachowski, Piotr Pieńkowski i Wojtek Lachowski, Bogusław Nowicki oraz TRIOdoKWARTETU.
Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się NOCNY MARATON (sobota, od godz. 18.30). Wystąpią bardzo lubiane zespoły: Słodki Całus od Buby, grupa Babsztyl, SETA, Mała Caryna, Grupa Toruń oraz Supertrio.
Otwarta formuła koncertów
- Istotnym aspektem Przeglądu jest jego integracyjny, rodzinny, przyjazny ludziom i naturze charakter - mówi Janusz Wikowski, rzecznik Bazuny.
W tym roku wracamy do otwartej formuły koncertów plenerowych oraz spotkań i wspólnego śpiewania – także przy ognisku oraz podczas specjalnego koncertu kameralnego STUDENCKA NUTA (sobota, godz. 16, wspólne śpiewanie).
- Mamy nadzieję, że tegoroczna „Bazuna” wyłoni nowe przeboje, pozwoli ujawnić talenty muzyczne nie tylko wśród młodzieży akademickiej – mówi Janusz Wikowski. - Udział w konkursie ma bowiem charakter otwarty – dla młodzieży, studentów i ludzi ciągle czujących się młodymi. Tak, jak w bogatej historii „Bazuny” nominacje konkursowe mają być zachętą i bodźcem do dalszego artystycznego rozwoju oraz konstruowania autorskiego programu.
- Jesteśmy działającym okrągły rok środowiskiem, które sympatykom piosenki umożliwia wysłuchanie pogodnej melodii i życzliwego słowa piosenki – mówi Marek Skowronek, szef programowy Bazuny. - Kulminacją naszych działań jest Przegląd – święto piosenki, melodia, śpiew i brzmienie gitar towarzyszy przez całą dobę. Jest okazja do wspólnego śpiewania (także przy ognisku), do spotkań, życzliwych rozmów. Warto te niezwykłe chwile przeżyć.
PROGRAM WYDARZENIA:
piątek, 30.06. 2023
16.00 KONCERT POWITALNY
· Grupa Muzycznego Wsparcia
· Piotr Rzeczkowski z zespołem
· Maciej Służała
· Łukasz Majewski z zespołem
· niespodzianka
· Cichutko, pomaleńku – 40 lat Grupy Bez Jacka
· Małgorzata Lipińska z zespołem
· Wszystkiego Najlepszego – premiera płyty „Małe miasteczka”
· Marzena Nowakowska i Wojtek Lachowski
· Piotr Pieńkowski i Wojtek Lachowski – dziesięciolecie duetu
sobota, 1.07.2023
10.00 KONKURS cz. 1
13.00 KONKURS cz. 2
16.00 STUDENCKA NUTA – Karczma na ul. Stromej, ul. Stroma 2
* Wagabundy i goście
18.30 NOCNY MARATON
· Słodki Całus od Buby
· grupa Babsztyl
· SETA
· Mała Caryna – premiera płyty „Piosenki naszych dróg”
· Nasze piosenki – 50 lat Grupy Toruń
· Supertrio
niedziela, 2.07.2023
11.00 POWITANIE
· TRIOdoKWARTETU
12.00 KONCERT LAUREATÓW,
w jego trakcie:
· Bogusław Nowicki
Napisz komentarz
Komentarze