Jak za dawnych czasów pod zamkiem obóz rozbiją rycerze. Będą rycerskie pojedynki i pokazy konne.
- Możecie liczyć na widowiskowe elementy kaskaderskie. W końcu do Malborka przybędą najlepsi jeźdźcy, a wojsko zaprezentuje się w pełnym, historycznym uzbrojeniu – zapowiadają organizatorzy wydarzenia. Dzielnych wojaków będzie można zobaczyć na terenach wokół zamku, a także na scenie. Przecież podczas oblężenia nie może zabraknąć scenek z pojedynkami rycerskimi. Na tej samej scenie będzie też miejsce na przedstawienia teatralne i koncerty – podkreślają.
Atrakcje dla małych i dużych
Jak zwykle na międzymurzu odbędzie się jarmark rzemiosła. Będzie co posmakować, zobaczyć i poznać różne tajemnice, do których na co dzień zwykły śmiertelnik nie ma dostępu. Kowale, kucharze, szewcy, krawcy będą dzielili się z tajnikami swojego rzemiosła. Żonglerka flagami to kolejna atrakcja, jaką przygotowano dla uczestników. Wspólnie będzie można też wykuć miecz z damasceńskiej stali.
- Pamiętamy o najmłodszych! Dla dzieci przygotowaliśmy „Gród dziecięcy” z teatrzykami, kuglarzami, warsztatami i zabawami. Kilku animatorów będzie prowadzić z dziećmi różne zajęcia związane ze średniowieczem. Tegoroczne Oblężenie Malborka to także niezwykła możliwość zwiedzania zamku. Specjalnie na piątkowy i sobotni wieczór przygotowaliśmy „Rycerską przygodę na zamku” – dowiadujemy się.
Szturm na malborską warownię
Wieczorami (21 i 22 lipca), dwa razy odbędzie się inscenizacja bitwy. Nawiązuje ona do wydarzeń z 1410 roku, kiedy to wojska polsko – litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię. Jaki był dalszy bieg wydarzeń tej niezapomnianej walki? Czy zakonowi krzyżackiemu udało się odeprzeć atak króla? Dowiedzmy się tego przy blaskach pochodni przenosząc się w średniowieczny klimat widowiska…
Regaty Smoczych Łodzi
Atrakcyjnie będzie także na wodach Nogatu, gdzie w sobotę (10.00 – 16.00) odbywać się będą Regaty Smoczych Łodzi.
W budynku Karwanu zorganizowane będą ciekawe prelekcje o zamku malborskim, które poprowadzą pracownicy Muzeum Zamkowego.
Napisz komentarz
Komentarze