poniedziałek, 23 września 2024 14:25
Reklama
Reklama
Reklama

[WIDEO] TAKIE TANGO z serii TAŃCZĄCE OBRAZY. Galeria na płocie Aleksandry Mocny

21 maja, w ostatni wtorek Aleksandra Mocny, artysta – malarz mieszkająca w Tczewie, postanowiła wyjść ze swoimi pracami na zewnątrz. Tak powstała „Galeria na płocie” czyli cześć cyklu „Tańczące obrazy”. Być może taka nietypowa prezentacja prac malarskich skusi też innych tczewskich artystów, a mieszkańców zaciekawi.

Jak mówi, maluję od zawsze. Ostatnio więcej. Wśród obrazów jest seria o tematyce tangowej, jednak wśród jej obrazów nie zawsze są tancerze. Ale tego zapewne dowiemy się podczas kolejnych odsłon galerii. Teraz pierwszymi odbiorcami, tej niecodziennej wystawy, byli sąsiedzi państwa Mocnych oraz niepełnosprawni z Koła PSONI w Tczewie, którym się ona bardzo spodobała. Na co dzień tworzą swoje prace w różnych technikach pod jej okiem w pracowni malarskiej.

 


!! ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA MATERIAŁU WIDEO NT. OSTATNIEJ WYSTAWY, A ZARAZEM POCZĄTKU CYKLU WYSTAW [GALRIA NA PŁOCIE] !!

 

 

- Pokazałam swoje obrazy w naszej GALERII NA PŁOCIE w dwóch odsłonach. Pierwszej - „Misterium”, które pokazuje wyjątkowość tanga argentyńskiego, nastrój, skupienie i szczególne relacje między tańczącymi oraz drugiej - „Takie tango”o jego różnorodności – opowiada A. Mocny. - To poszukiwanie formy wyrażającej tango przez współczesne malarstwo. Moje poszukiwania ciągle trwają... Akwarele, które są szkicami do obrazów posłużyły do wykonania sztandarów tangowych o wymiarach 2 m x 1 m. Służą jako element wystroju na milongach i stwarzają wyjątkowy klimat. Mamy zamiar je przywieźć i zaprezentować. Galeria na płocie będzie gościć także inne moje obrazy: abstrakcyjne, pejzaże, fantazje i cykl „kobiety”.


 

- Myślę jeszcze jak to poukładać, ale już dziś zachęcam do oglądania i komentowania tego, co w odstępach 2-3 tygodniowych będzie się pojawiać – uzupełnia.


 

A. Mocny prezentowała już część prac z tej serii na Zamku w Gniewie (zima 2023 r.) oraz w Klubie Pick&Roll w Sopocie podczas Milongi tangowej. Jej obrazy z tancerzami można niekiedy oglądać podczas eventów miłośników tanga argentyńskiego, na które jeździ z mężem Zbyszkiem.

Jest otwarta na możliwość ich ekspozycji.

Dodajmy, że jest absolwentką Malarstwa i Grafiki Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prawie ćwierć wieku prowadzi pracownię malarstwa i grafiki w WTZ PSONI Tczew.


 

(tomm)


 

 


 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA 9-11 listopada 2024 - Swołowo - NA ŚW. MARCINA NAJLEPSZA POMORSKA GĘSINA Organizowana od jedenastu lat, stała się już rozpoznawalnym wydarzeniem w Województwie Pomorskim. Rok rocznie przyciąga blisko dziesięć tysięcy turystów, zainteresowanych hodowlą gęsi pomorskiej i produktami, wytwarzanymi z jej mięsa. Przez trzy dni trwania imprezy, trwa biesiada przy dźwiękach dawnej muzyki, odbywają się występy zespołów folklorystycznych z regionu, a na koniec zatańczyć można na wiejskiej potańcówce. Każdy, kto przyjedzie w tych dniach do Swołowa, będzie miał okazję degustować i kupić gęsinę w różnych odsłonach kulinarnych (gęsie okrasy, pierogi i kartacze z gęsiną, smalce gęsie, gęsi pieczone, półgęski wędzone na zimno, galarety, pasztety z gęsi, zupy na gęsinie: czernina, brukwianka, kapuśniak). Wydarzenie to niezmiennie upowszechnia tradycję spożywania gęsiny w okolicach dnia Św. Marcina. Gęsina w Swołowie, to również okazja by poznać i degustować potrawy i wyroby z tego mięsa, uczestniczyć w targu produktów wiejskich z okolicy oraz, przy okazji, w jarmarku rękodzieła. Jak zwykle obecnych będzie około osiemdziesięciu wystawców ze swoimi gęsimi wyrobami tj. Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, lokalni hodowcy, przetwórcy i restauratorzy.Atrakcją dla odwiedzających są zawsze warsztaty i pokazy kulinarne, połączone z degustacją. Podczas imprezy odbywają się również pokazy i warsztaty muzealne, prezentujące dawne jesienne prace gospodarskie i domowe. Obejrzeć będzie można również hodowlę gęsi pomorskiej w tradycyjnych warunkach w Zagrodzie Albrechta oraz odwiedzić inne zwierzęta gospodarskie – owce, konie, kozy, kaczki, kury i in. Bilet wstępu na imprezę upoważnia do zwiedzania muzeum i uczestniczenia w pokazach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 09.11.2024
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: xxxTreść komentarza: Cześć jego pamięciData dodania komentarza: 8.06.2024, 09:28Źródło komentarza: Cześć i Chwała Bohaterowi! Mateusz Sitek zginął w obronie Wolnej Polski!.Autor komentarza: tutamTreść komentarza: Pamiętam. Starogardzkie MZK podstawiły autobusy do Pelplina.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 22:53Źródło komentarza: 25. rocznica wizyty Jana Pawła II w PelplinieAutor komentarza: tutamTreść komentarza: Pod Starogardem, mniej więcej w kierunku na Pelplin/Rywałd, powstała nowa farma wiatrakowa. Widzę ją z trzeciego piętra na ul. Gdańskiej, bo mam świetny widok na las w tym kierunku. Wiatraki jeszcze się nie obracają. Tak blisko miasta wiatraków jeszcze nie było.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 22:51Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI: Wicestarosta powiatu starogardzkiego zrezygnował ze stanowiskaAutor komentarza: yogTreść komentarza: gnać pałami tych zlodziejiData dodania komentarza: 7.06.2024, 15:45Źródło komentarza: STOP ideologii Zielonego Ładu i centralizacji Unii Europejskiej! KONFERENCJA PRASOWA JAROSŁAWA SELLINA I KACPRA PŁAŻYŃSKIEGOAutor komentarza: Andrzej ŁankowskiTreść komentarza: W prywatnym archiwum w Liniewie jest zdjęcie zrobione ukratkiem z momentu wykonywania morderstwa.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 11:58Źródło komentarza: FELIETON: Pamięć o niemieckiej szubienicyAutor komentarza: Bez podpisuTreść komentarza: To bandyci🤣Piłka nożna bez policji!!!Brawo chłopaki💪Data dodania komentarza: 1.06.2024, 10:35Źródło komentarza: 4 osoby odpowiedzą za odpalanie rac i świec dymnych podczas meczu na pelplińskim stadionie
Reklama
Reklama
Reklama