niedziela, 22 września 2024 08:25
Reklama
Reklama

Nagrody wójta po raz pierwszy

KOCIEWIE. ZBLEWO. Firma Herold, Małgorzata Muzaj i Wojciech Nadolski nagrodzeni Po raz pierwszy w Zblewie w miniony piątek wręczone zostały doroczne nagrody wójta gminy.
Nagrody wójta po raz pierwszy
Gala odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Nagradzano za osiągnięcia w roku 2007. Uroczystość swoją obecnością uświetnili wicestarosta starogardzki Kazimierz Chyła, dyrektor biura poselskiego Sławka Neumanna- Patryk Gabriel, radni gminy Zblewo z przewodniczącym Januszem Trochą na czele, kierownik posterunku policji Ireneusz Paraszczuk, komendant OSP Henryk Kinowski oraz ks. kanonik Konrad Baumgart, wicedziekan dekanatu zblewskiego i proboszcz parafii pw. św. Anny w Borzechowie, członkowie Zblewskiego Forum Gospodarczego, Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, działacze LZS, członkowie Stowarzyszenia „Pogoda”.
- Myślę, że to będzie szczególny wieczór- powiedział Krzysztof Trawicki, wójt gminy Zblewo- Ziszcza się jedno z moich marzeń aby zrobić taką nagrodę i wręczać ją tym, którzy w różnych dziedzinach życia wyróżniają się, np. w dziedzinie gospodarczej tym którzy nie tylko rozwijają swoje przedsiębiorstwo ale też uczestniczą w naszym życiu codziennym. Mogę powiedzieć, że wiele, wiele imprez nie odbyłoby się gdyby nie wspomaganie przedsiębiorców, ich hojność i udział we wszystkich naszych imprezach.
O nominowanych do swojej nagrody kulturalnej powiedział, że to są najwspanialsi ambasadorowie gminy Zblewo.
- Kiedy byłem po raz pierwszy wójtem czasami sam się zawstydzałem przed sobą, nie wiedząc, że obok są tacy wspaniali ludzie- wspominał Trawicki- Natomiast sport to dziedzina, która reklamuje naszą gminę, nasze osiągnięcia poza granicami powiatu a nawet kraju.
Wójt podziękował Radzie Gminy, że zmaterializowała jego marzenie w postaci stosownej uchwały. Nagrodę wójta nazwał nagrodą wszystkich mieszkańców gminy.
A potem były laudacje, kwiaty, autentyczne wzruszenie, przemówienia i podziękowania. Wieczór uświetniły ballady w wykonaniu Ryszarda Muzaja, wspaniały występ prześlicznej wiolonczelistki Małgorzaty Muzaj i zespołu regionalnego „Brzady” z Pinczyna.
Zespół nominujący pracował po przewodnictwem wójta. W jego skład weszli: Janusz Trocha- przewodniczący Rady Gminy, Franciszek Bieliński- prezes Stowarzyszenia LZS w Zblewie, Leszek Burczyk- prezes Forum Gospodarczego i  Marek Draws- dyrektor GOK w Zblewie.
W dziedzinie społeczno – gospodarczej wyróżnienia otrzymali: Piekarnia- Cukiernia Kropidłowski ze Zblewa, Firma Handlowo- Usługowa- Janusz Richter z Borowego Młyna i Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Pogoda” z Kleszczewa. Nagrodę wójta w tej dziedzinie odebrał wyraźnie wzruszony Edmund Herold, współwłaściciel masarni „Herold- spółka jawna” ze Zblewa. Powiedział, że w tym roku będzie obchodził pięćdziesięciolecie swojej pracy zawodowej.
- Nie spodziewałem się tak wspaniałego wyróżnienia- powiedział- To bardzo zobowiązuje, aby być jeszcze lepszym i jeszcze lepsze wędliny produkować i lepiej społecznie współdziałać.
Nagrodę w dziedzinie kultury otrzymała Małgorzata Muzaj, uzdolniona wiolonczelistka z Pinczyna. Oprócz niej nominowane były Wanda Pelowska ze Zblewa i Dagmara Mazurek z Mermetu.
Z kolei wyróżnienia za działalność na rzecz sportu odebrał Mirosław Urban, trener piłkarek nożnych z Pinczyna i Dariusz Brzoza z Starogardu Gd. Nagrodę wójta odebrał Wojciech Nadolski,  
„eksportowy” kulturysta ze Zblewa.
Usłyszał od wójta, że ten nie nadąża z kupowaniem jajek, bo jego syn jest na etapie kształtowania sylwetki.
- Wolę, jednak żeby tym się zajmował niż czyś innym- skomentował wójt.
Galę prowadzili Dorota Piechowska i Marek Draws. Gazeta Kociewska serdecznie gratuluje laureatom.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
20 - 22 września 2024, Gdynia, Dary Ziemi 20 - 22 września 2024, Gdynia, Dary Ziemi W ostatni weekend września podczas Darów Ziemi 🍯🌰🌿🍞 amatorzy tradycyjnych ciast, chlebów, nalewek, wędzonych wędlin, miodów, serów długo dojrzewających czy powideł wysmażanych według staropolskich receptur - mogą czuć się zaproszeni. Na wszystkich stoiskach praktycznie ze wszystkich regionów Polski będzie można nie tylko kupić ale także smakować wyroby. Wybór będzie okazały.Impreza Dary Ziemi od lat służy prezentacji darów ziemi oraz kultury i tradycji różnych regionów Polski oraz krajów - poszczególnych członków unii europejskiej. Zgodnie z tradycją impreza symbolicznie kończy lato i zaczyna sezon jesienny - tj. czas zbiorów i przetwarzania darów ziemi, a także czas sentymentalnej podróży w głąb naszej kultury i tradycji materialnej."Dary Ziemi" to także piknik rodzinny i biesiada na świeżym powietrzu. Na dzieci będą czekały atrakcje "parkowe" - jazdy na konikach, smakołyki oraz zabawy plenerowe.Dary Ziemi Gdynia 2024Na miłośników ogrodów - czekać będą jesienne odmiany kwiatów, w tym wrzosów w wielu odmianach i krzewów, pnączy, cebulki kwiatowe, sprzęt ogrodniczy ... słowem wszystko co jest potrzebne do jesiennych prac w ogrodzie.Zapraszamy na cztery polany:🌻 Polana Tradycji i Smaku stoiska handlowe z różnorodnymi produktami regionalnymi🌻 "Polana Eko"Stoiska setek wystawców i artystów z całego kraju – od Kaszub, Warmii i Mazur przez Wielkopolskę po Bieszczady, Podlasie, Podhale – z ekologiczną polską żywnością, regionalnymi smakołykami i wyrobami rzemieślniczymi.W ofercie m.in.:• miody zwykłe i pitne; nalewki i wina,• wędliny, sery, ryby,• przetwory warzywne i owocowe,• ciasta, andruty i sękacze.• rzemieślnicze wyroby konfekcyjne, • naturalna biżuteria z kamieni, szkła i bursztynów,• tekstylne zabawki,• wyroby i tekstylia do przyozdobienia stołów i kuchni.🌻 „Polana Biesiadna”Tradycyjne specjały polskie do skosztowania, beztroskie biesiady przy ognisku i ciekawy program artystyczny pełen folklorystycznych dźwięków, muzyki ogrodowej, popisów zespołów tanecznych i muzycznych.Liczne atrakcje dla dzieci: przejażdżki na konikach i kucykach, pokazy magii, kreatywne zabawy, warsztaty plastyczne, animacje.🌻 "Polana Ogrodowa"Prezentacja jesiennego asortymentu szkółek i firm ogrodniczych: krzewy i kwiaty, z wrzosami w licznych odmianach na czele, oraz sprzęt ogrodniczy.👦👧 Ogródek Dziecięcej Wyobraźni (sobota + niedziela)BILETY:PIĄTEK: wstęp bezpłatnySOBOTA i NIEDZIELA:normalny – 10 zł;seniorzy i emeryci – 8 złdzieci powyżej 12 lat – 8 złdzieci do lat 12 – wstęp bezpłatnyData rozpoczęcia wydarzenia: 20.09.2024
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: xxxTreść komentarza: Cześć jego pamięciData dodania komentarza: 8.06.2024, 09:28Źródło komentarza: Cześć i Chwała Bohaterowi! Mateusz Sitek zginął w obronie Wolnej Polski!.Autor komentarza: tutamTreść komentarza: Pamiętam. Starogardzkie MZK podstawiły autobusy do Pelplina.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 22:53Źródło komentarza: 25. rocznica wizyty Jana Pawła II w PelplinieAutor komentarza: tutamTreść komentarza: Pod Starogardem, mniej więcej w kierunku na Pelplin/Rywałd, powstała nowa farma wiatrakowa. Widzę ją z trzeciego piętra na ul. Gdańskiej, bo mam świetny widok na las w tym kierunku. Wiatraki jeszcze się nie obracają. Tak blisko miasta wiatraków jeszcze nie było.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 22:51Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI: Wicestarosta powiatu starogardzkiego zrezygnował ze stanowiskaAutor komentarza: yogTreść komentarza: gnać pałami tych zlodziejiData dodania komentarza: 7.06.2024, 15:45Źródło komentarza: STOP ideologii Zielonego Ładu i centralizacji Unii Europejskiej! KONFERENCJA PRASOWA JAROSŁAWA SELLINA I KACPRA PŁAŻYŃSKIEGOAutor komentarza: Andrzej ŁankowskiTreść komentarza: W prywatnym archiwum w Liniewie jest zdjęcie zrobione ukratkiem z momentu wykonywania morderstwa.Data dodania komentarza: 7.06.2024, 11:58Źródło komentarza: FELIETON: Pamięć o niemieckiej szubienicyAutor komentarza: Bez podpisuTreść komentarza: To bandyci🤣Piłka nożna bez policji!!!Brawo chłopaki💪Data dodania komentarza: 1.06.2024, 10:35Źródło komentarza: 4 osoby odpowiedzą za odpalanie rac i świec dymnych podczas meczu na pelplińskim stadionie
Reklama
Reklama
Reklama