Jak informują organizatorzy, pomysł na realizację akcji pod hasłem „Planszówki Miasta Królewskiego” zrodził się w marcu 2015r.
Ludzie pomagają ludziom
- Grupa przyjaciół, na co dzień związanych zawodowo z Zakładami Farmaceutycznymi w Starogardzie Gdańskim, złożyła wniosek o dofinansowanie swojej inicjatywy w ramach III Programu Wolontariatu Pracowniczego Grupy Polpharma – wyjaśnia Dawid Burczyk. - Przyświecał im wspólny cel - dzielić się swoją pasją, nawiązywać nowe znajomości i integrować ludzi podczas dobrej zabawy.
- Motto naszej firmy, "Ludzie pomagają ludziom", można realizować na wiele sposobów, m.in. poprzez dzielenie się swoimi zainteresowaniami z innymi oraz działania na rzecz lokalnej społeczności - mówi Krzysztof Rogawski, koordynator projektu. - Ten projekt ma szansę zrealizować powyższe założenia. Dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu do osiągnięcia postawionych celów potrzeba już jedynie motywacji i chęci wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim otoczeniu. Dzięki takiej formule, jaką przybiorą nasze spotkania, można realizować cele kulturalne, edukacyjne i socjalizacyjne, poszerzając wiedzę uczestników, rozwijając umiejętność logicznego myślenia oraz ucząc ich na równi współpracy i rywalizacji w grupie. A to wszystko w formie wspaniałej rozrywki – dodaje K. Rogawski.
Każdy znajdzie coś dla siebie
W ramach projektu rozpoczynającego się 6 września przewiduje się organizację spotkań
z grami planszowymi i towarzyskimi, do których zaliczają się m.in. gry familijne, edukacyjne, strategiczne, logiczne, kooperacyjne, słowne, liczbowe i wiele innych. Uczestnicy spotkań będą mogli m. in. tworzyć sieć połączeń kolejowych między stolicami Europy przełomu XIX i XX wieku w znanej grze „Wsiąść do pociągu” lub przenieść się w realia świata antycznego i zostać przywódcą jednego z siedmiu wielkich starożytnych miast podczas rozgrywki w „7 cudów świata”. Bogatą ofertę wzbogacają gry karciane: "6 bierze!", "Cytadela" oraz bijący rekordy popularności "Munchkin". W ofercie dla najmłodszych(i nie tylko), przygotowano tak znane tytuły jak "Pędzące żółwie", "Cardline: Zwierzęta" czy "Dobble". Jak zapewniają organizatorzy, różnorodność dostępnych gier planszowych będzie na tyle duża, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, tak więc spotkania adresowane są zarówno do dzieci (od 4. roku życia) i młodzieży, jak również osób dorosłych i seniorów.
GDZIE I KIEDY?
Projekt składa się z 8 spotkań o charakterze otwartym, które będą odbywać się w każdą niedzielę września i października, w godzinach od 15.00 do 19.00, w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury. Na każdym spotkaniu będą obecni wolontariusze - "Mistrzowie gry" - służący pomocą w zapoznaniu się z zasadami gier i rozpoczęciu rozgrywki.
Dodatkowe informacje oraz kontakt do członków grupy można znaleźć na facebookowym profilu akcji: www.facebook.com/PlanszowkiMiastaKrolewskiego.
Napisz komentarz
Komentarze